Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

ANINDA ZAYIFLATMAYA BAŞLAYAN TAVSİYELER!

0

kilo-verme-tavsiyeleri-tavsiye-melekleri

Diyete başlamak ve kilo vermek istiyor ama bu planlarınızı her zaman bir sonraki güne mi erteliyor musunuz? Öyleyse “Ne olacak canım yarın başlarım” diyerek elinize aldığınız sağlıksız atıştırmalıkları çöpe atın ve ekrana biraz daha yaklaşın. Sizler için şu anda kilo vermeye başlamanızı sağlayacak süper tavsiyeler derledik…

1- Neden zayıflamak istiyorsunuz? Bu soruyu kendinize mutlaka sormalısınız. Bu sorunun cevabı her zaman oldukça kişiseldir. Bir davette güzel görünmek, çocuklarla daha iyi ilgilenebilmek gibi birçok farklı nedeniniz olabilir.

2e0837a5c8fc1eb564e6b31bfba0323f

2- Kendinize bakın! Biz kadınlar hayat karmaşası içerisinde kendimizi çok yıpratıyoruz. Böyle durumlarda sağlıklı beslenme amacından başka yöne kaymak oldukça kolay. Bu durumu önlemek için diyet hedeflerinizi yazın ve onları sık sık görebileceğiniz bir yere asın.

3- Temizlik zamanı! Buz dolabını ve kileri açın. Dolapların içerisindeki tüm yiyecekleri tek tek kontrol edip onları yediğinizde ne hissedeceğinizi düşünün. Örneğin cipsler ve gazlı içecekler yedikten sonra kendinizi kötü hissediyorsanız bunları çöpe atarak mutfağınızı temizleyin.

a31878ecdd515987586b146fe07af198

4-Geçmişi düşünün! İlk olarak neden kilo aldığınızı düşünün ve yaptığınız diyetlerin neden yarıda kaldığına odaklanın. Kendinize karşı dürüst olun ve sorun yaşadığınız noktaları tespit edin. Kilo vermenizi engelleyen şey arkadaşlarınızla dışarıda yediğiniz akşam yemekleri ya da duygusal yeme bozukluğu olabilir.

5- Yemek yapın! Eğer kendiniz için yemek yapmaya vaktiniz varsa harika! Sağlıklı öğünler sizi bekliyor. Fakat yoğun bir tempoya sahipseniz biraz fedakarlık yaparak 1 haftalık yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Yemeğinizi yapın, önceden kaplara koyun ve yanınızda taşıyın!

90fe083d6528db56f9c9ddfd77b3850a

6- Arkadaşlarınıza anlatın! Hedeflerinizi ve kilo verme planınızı sizi seven ve iyiliğinizi isteyen kişilere anlatın. Böylece arkadaşlarınız hedefinizden şaşmaya başladığınızda size diyet konusunda yardımcı olabilir.

Meleklerimiz, diyet yapmaya yarın değil ŞİMDİ başlayın, kabusunuz olan fazlalıklardan kurtulun!

Zayıflatan Tavsiyeler’imizi aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak kolayca paylaşabilirsin!

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın