Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Az Bütçe ile Seyahat Etme Önerileri

0

Seyahat etmek, hepimizin yapmak istediği şeylerin başında geliyor. Yeni ülkeler ve kültürler tanımak, dünyaca ünlü tarihi eserleri görmek ve yeni insanlarla tanışmak için daha ideal bir yöntem yok. Ancak seyahat etmek, özellikle de yurtdışı tercihler için cep yakıyor.

Siz de düşük bütçe ile seyahat edebilmek istiyorsanız, yapabileceklerinizi sizin için derledik.

Tatilinizi Önceden Planlayın

Seyahatinizi önceden planlamak, hem ulaşım hem de konaklama masraflarınızın azalması konusunda birinci önceliğiniz olmalıdır. En az iki ay önceden yapacağınız uçak bileti alımlarınızda, fiyat farkını kendiniz de görebilirsiniz.

Büyük şirketlerde çalışıyorsanız, yıllık izinlerinizi sene başında belirlemek ve İnsan Kaynakları departmanına bununla ilgili talep açmak ne zaman seyahat edebileceğinizi bilmenizi sağlar. Bu sayede erken planlama yapabilir ve çok daha uygun fiyata seyahat edebilirsiniz.

Beş Yıldızlı Otel Aramayın

Seyahat ederken birinci önceliğiniz konforlu bir beş yıldızlı tesiste kalmak ise, uygun fiyatla seyahat etmeyi unutun. Düşük bütçeli seyahatlerinizde alternatif konaklama yöntemlerine yönelmek, bütçenizin daha büyük kısmını eğlence için ayırmanızı sağlar.

Yalnız yapacağınız seyahatlerde hostelleri tercih edebilir, eşinizle ya da ailenizle yapacağınız tatiller için AirBnB gibi çözümleri deneyebilirsiniz.

Yemek Masrafınızı Azaltın

Seyahatlerde en büyük harcama kalemlerinden biri de yemeklerdir. Eğer düşük bütçe ile seyahat ediyorsanız, yemek masrafınızı kısacak önlemler almalısınız.

Gittiğiniz ülkenin ve şehrin kendine has lezzetlerini tatmak isteyebilirsiniz. Ancak özellikle gün içerisinde yapılan gereksiz harcamalardan kurtulmak için, lokal marketlerden ekmek ve peynir gibi ana malzemeleri almak ve kendi sandviçinizi hazırlamak mantıklıdır. Kahvaltı ve öğle yemeklerinde para harcamadığınızda, akşam yemekleriniz için daha çok bütçeniz kalacaktır.

Alışverişlerinizi Kısıtlayın

Birçoğumuz yeni bir şehir ziyaret ettiğimizde hatıralık eşyalar almaktayız. Ancak şehirdeki mağazaları ve dükkanları bilmediğimiz için, çoğu zaman hediyeliklere gereğinden fazla para harcıyoruz.

Gideceğiniz şehir hakkında internette detaylı bir araştırma yapmak ve en uygun fiyatlı alışveriş noktalarını belirlemek, gereksiz harcamalardan korunmanıza yardımcı olur. Ülkenin en ünlü markalarını, kendine has ürünlerini ve sundukları hediyelikleri önceden bilerek bütçenizi planlayabilirsiniz. Aynı zamanda aklınıza gelmemesi mümkün olan ürünleri de internet araştırmanızda bulabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın