Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Bahar Ayında Evlenecekler İçin Düğün Konseptleri

0

Bahar aylarında evlenen çiftlerin sayısı her geçen gün artmakta. Yaz döneminde nikah tarihi ve mekanı bulma zorluğunu yaşamak istemeyen çiftler için, bahar düğünleri oldukça çekici.

Baharda evlenecek çiftler, birçok düğün konseptini de uygulayabiliyor. Ancak düğün konsepti belirlerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var.

Kır Düğünü

Kır düğünü, son dönemlerde giderek popülerleşen ve gelinler tarafından sıkça tercih edilen bir düğün konsepti. Nisan ayının sonundan itibaren havanın daha tahmin edilebilir olması nedeniyle öncesinde tercih edilmesi riskli bir konsept olduğunu belirtelim.

Mart ve Nisan aylarında kır düğünü yapmayı düşünen çiftler, yağmur ihtimaline karşı kapalı bir alan da bulundurmalı. Aksi halde zor bir düğünle karşılaşabilirsiniz.

İstanbul’da Polonezköy, Zekeriyaköy ve İstinye bölgelerinde yoğunlaşan kır düğünü mekanları sayesinde şehrin içinde hayalinizi yaşayabilirsiniz.

Boğaz Esintisi

İstanbul’u çevreleyen boğaz, düğünler için de harika bir arka plan oluşturmakta. Bahar döneminin başlangıcında, yaz aylarına kıyasla oldukça uygun fiyatla bulabileceğiniz mekanlarda düğününüzü gerçekleştirebilirsiniz.

Yemekli bir düğün ya da kokteyl düşünüyorsanız, havanın serin olması ihtimaline karşı ısıtıcı ve kapalı alan bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Mayıs ayında yapılacak düğünlerde ise şal bulundurmanız yeterli olacaktır.

Teras Manzarası

Şehre yukarıdan bakmak ve akşam karanlığında güzelliğini izlemek herkesi büyüler. Şehir merkezinde bulunan bir otelin terasında yapacağınız düğün ile, keyifli zaman geçirirken muhteşem manzaranın da tadını çıkartabilirsiniz.

Teras düğünlerinde çocukların davet edilmemesi ve terasa ulaşımın kolay olmasına dikkat etmelisiniz.

90’lar Türkçe Pop

Çocukluğumuzun ve gençliğimizin tartışmasız en keyifli dönemi olan 90’lar, her yaştan insanı eğlendirmesi ile ünlüdür. Tarkan, Burak Kut ve daha nice sanatçının şarkıları ile oldukça eğlenceli ve unutulmaz bir düğün gerçekleştirebilirsiniz.

Konseptinizi bir adım ileri taşımak için dekorasyon tercihlerinizi ve konuklarınızın giyimini de bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Renk Teması

Az katılımcı ile gerçekleştirilecek düğünlerde uygulanması oldukça kolay olan renk temaları, konukların giyim tercihlerini de bu yönde gerçekleştirmesini gerektiriyor.

Siyah ve beyaz ile yapabileceğiniz temaları kış düğünlerine terk ederek, daha renkli tercihlerde bulunmanızı öneriyoruz. Örneğin siyah giyinmeyi yasaklayabilir ya da herkesin mavi tonlarını tercih etmesini rica edebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın