Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Bahar Stili: Kolay Saç Modelleri

0

Bahara giderek daha da yaklaştığımız şu günlerde giyim, aksesuar ve saç trendleri de netleşmeye başladı. Siz de baharın stil sahibi kadınlarından biri olmak istiyorsanız, mutlaka bu modelleri denemeniz gerekiyor.

Düz, kıvırcık ve dalgalı saçlı kadınların kolayca yapabileceği bu modeller ile trend bir bahar geçirebilirsiniz. Saç renginizde değişiklik yapmayı planlıyorsanız, altın sarısı tonlarını denemenizi öneririz.

Parlak ve Düz

Baharın en önemli saç trendi, parlak ve dümdüz saçlar. Özellikle uzun saçlı kadınların baharda kurtarıcısı olacak bu model, dümdüz fön ve ortadan ayrılmış saçlar anlamına geliyor.

Saçlarınızın daha parlak olması için parlatıcı spreyler ya da altın pırıltısı içeren saç bakım kremlerini tercih edebilirsiniz.

Yüksek At Kuyruğu

Baharın bir diğer önemli modeli de, yüksekten at kuyruğu şeklinde toplanmış saçlar. Özellikle ödül törenlerinde ve sahne şovlarında sıkça gördüğümüz bu model, evde kolayca yapılabilecek ve hızlı bir stil.

Saçlarınızı tam olarak sıkı toplamak yerine, krepe yaparak üst ve yan kısımları hafif kabarık şekilde saçınızı toplayabilirsiniz.

Düşük Dalgalar

Hızlı şekilde yapabileceğiniz bir diğer model de, düşük dalgalar. Fön makinesi ve kalın fırça ile yapabileceğiniz bu model, saçlarınızın doğal dalgalı yapısını koruyarak da yapılabilir.

Düşük dalgalı bir saç modeli tercih edecekseniz, saçlarınızı ortadan ayırabilir ve arka tarafına krepe yaparak kabartabilirsiniz.

Uzun Kahküller

Kesim modelleri arasında en trend olan görünüm ise uzun kahküller. Kısa kesilmiş kahküllerin zaman içerisinde uzadığı görüntüsünü veren bu model, saçlarınızı ortadan ya da yandan ayırarak kolayca kullanılabilir.

Eğer alnınız darsa ve kahkül kullanımından çekiniyorsanız, kulak hizasında kat kesimi yaptırarak da bu modeli kullanabilirsiniz.

Yandan Ayırmak

Bu yıl en çok göreceğimiz saç modeli, yandan ayrılmış ve kabarık saçlar. Dalgalı ve kıvırcık saçlı kadınların kolayca yapabileceği bu model, düz saçlı kadınları ise biraz daha zorlayacak. Saçlarınızın dibini kabartabilmek için krepe yapabilir ya da dolgunlaştırıcı spreyler kullanabilirsiniz.

Saçlarınız düz ise, fırça ya da maşa yardımıyla büyük dalgalı bir model yaparak saçınızı yandan ayırabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın