Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

BAKIMLI KİRPİKLER İÇİN 5 TAVSİYE

0

tavsiye-melekleri-kirpik
Meleklerimizden makyaj blogger’ı Sevinç Arslantürk sizler için bakımlı kirpiklere sahip olmak için 5 #tavsiyesi veriyor;

Kirpiklerimiz uzun ve sık bile olsa hep daha uzun, daha sık ve daha bakımlı kirpiklere sahip olmak isteriz. Uzun ve dolgun kirpikler hayal ederiz. Biliriz ki gür ve uzun kirpikler bakışlarımıza anlam katan can alıcı gerekliliklerden bir tanesidir. Güzel bakmak isteyen kadınların ortak noktasından yola çıkan kozmetik markaları, rimel reklamlarında her zaman bu isteğimize nokta atışı yapan cümlelerle vaatlerde bulunurlar.

Peki hayallerimizi süsleyen kirpiklere doğal yollardan ulaşmak mümkün mü? Gün kat kat rimellerin, kimyasal temizleyicilerin altında bitap düşen kirpiklerimize can katma günü arkadaşlar. Kimyasallardan uzak tamamen doğal yollarla kirpiklerimizi yeniden nasıl ayağa kaldıracağımızı merak ediyorsanız yazının devamına göz atmanızı tavsiye ediyorum.

1.Temizlik şart!
İster gece ister gündüz makyajı olsun rimelsiz olmayacağını biliyorum. Madem rimel kullanıyoruz o halde kirpiklerimizi en doğalından yöntemlerle temizleyelim. Kirpiklerimizin rimel kalıntılarından tamamen arınması, nefes almaları için çok önemli. Madem göz makyajını temizlemek bu kadar önemli bizde kendi doğal göz makyajı temizleyicimizi hazırlayalım.
4 yemek kaşığı zeytinyağı ve 5 yemek kaşığı gül suyunu boş bir cam şişede karıştırıp iyice çalkalayın. Göz makyaj temizleyiciniz hazır. Pamuk yardımı ile artık gözlerinizi temizleyebilirsiniz. Temizleme sonrası uyguladığınız bölgeyi doğal bir sabun ile temizleyin ki zeytinyağının yağlı etkisi kalmasın.

2.Dinlendirin
Her şey gibi kirpiklerinizin de arada dinlenmeye hakkı var. O yüzden zaman zaman mecbur kalmadığınız durumlar dışında makyaj yapmayın. Rimel kullanmaktan kaçının ki kirpikleriniz fazla yorulmasınlar.

3. Doğal karışımlardan faydalanın
Kirpiklerinizi hatta küsen kaşlarınızı doğal karışımlarla şımartın. Aşağıda vereceğimiz karışım tam bu amaca hizmet ediyor.
* 1 çay kaşığı çam balı
* 1 diş sarımsak
* 1 çay kaşığı badem yağı

Sarımsağı çok ince kıyın. Sonra çam balını ve badem yağını ilave edin. Bu karışımı bir gün beklettikten sonra kulak çöpü yardımı ile kaşlarınıza sürün. Kirpiklerinize de çok az miktarda sürün. Gözlerinize kaçmamasına dikkat edin. Gözleri yakabilir. Günde iki kere istediğiniz süre uygulayabilirsiniz.

4.Tek başına bir savaşçı: Hint Yağı
Kopan ve kırılan kirpikleriniz için hint yağı mucizesinden faydalanın. Bir kulak temizleme pamuğuna 1-2 damla Hint yağı damlatın ve bunu, fazla bastırmadan kirpiklerinizin üzerine ve kirpik diplerine sürün. Geceden sürüp yatmanızı tavsiye ederim.

5. Nemlendirin
Kirpiklerimizin de aynı saçlarımız gibi nemlenmeye ihtiyacı vardır. Kirpikleri nemlendirmek için ekonomik ama mucizevi etkiler sunan badem yağından faydalanmanızı öneririm. Badem yağını kulak pamuğu yardımı ile kirpiklerinize uygulayarak hem besleyebilir hem de nemlendirebilirsiniz.

Meleklerimizden Sevinç Arslantürk‘e bu güzel tavsiyeleri için çok teşekkür ederiz:)aracer

Paylaş.

Yorum Yazın