Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Banyo Dekorasyonu İçin 5 Tavsiye

0

banyo-dekorayonu-için-5-tavsiye

Evinizdeki banyo, hayalinizdekine ne kadar benziyor? Hiç alakası yok dediğinizi duyar gibiyiz. Peki banyonuzu küçük bir tadilata sokmaya ne dersiniz?

Güzel ve şık bir banyoya sahip olmak için bir servet harcamanıza gerek yok. Basit değişiklikler ile evinizin bu bölümünü baştan yaratmak mümkün.

Ya da “Ben tadilat yaptıracağım” diyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu tavsiyeler işinizi kolaylaştırıp size ilham verebilir!

1- Alan değerlendirmesini iyi planlayın. Banyonuza eşyaları yerleştirirken en işlevsel şekilde planlayın. Küçük alanlar için harika çözümler üretiliyor ve alanın darlığı hiç kimseyi rahatsız etmiyor. Bunun için internette hazır örneklere bakabilirsiniz.

2- Renk değişikliği şart! Bizler geleneksel olarak beyaz  ya da mavi banyolara alışmışız fakat bu alışkanlığı değiştirmenin vakti geldi! Mor, pembe, yeşil, gri ve siyah banyo dekorasyonunda oldukça yoğun kullanılıyor!

3- Banyonuzda 70’li yılların retro desenli duvar ve yer karoları varsa biraz bakım yapıp ahşap banyo mobilyalarıyla kombinlemeye ne dersiniz? 70’li yılların disko çağını yansıtan eğlenceli bir alan yaratabilirsiniz.

4- Banyoda kullandığınız havlular oldukça önemli. Kim duştan çıktıktan sonra yumuşacık bir bornoza sarınmak istemez ki? Bornoz ve havlulardan sonra sıra banyoda kullanılan yer sergilerine geliyor. Islak ayakla bastığınızda kayıp düşmenize neden olmayacak sade tasarımları tercih etmelisiniz.

5-  Işıklandırmayı unutmayın! Saçınız ve makyajınız için aydınlatmanın iyi olması çok önemli. Yoksa göz kalemini nereye, nasıl sürdüğünüzü kestirmek biraz zor olabilir.

Paylaş.

Yorum Yazın