Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Basit Saç Şekillendirme Tavsiyeleri!

0

saç

Kuaföre gitmek biz kadınların en sevdiği şeylerden biri. Ne kadar her fırsatta kuaföre gitmeye çalışsak da bazen iş başa düşüyor. İşte o zaman ne yapacağımızı şaşırıyor “Ay saçlarım felaket oldu” diye şikayet ederek evden ağlamaklı bir yüz ifadesiyle çıkıyoruz.

Evde saçlarınızı şekillendirmek istiyorsanız size birkaç küçük tavsiyede bulunabiliriz… İşte saç şekillendirmede uygulayabileceğiniz en basit tavsiyeler!

1- Saç şekillendirmeye saçlarınızı yıkarken başlayın. Saç kremini uygularken saçın dibine değil ortalardan uçlara doğru uygulayın. Böylece saç dipleri daha hacimli, uçlar ise daha düz ve yumuşak olacak.

2- Saçlarınızı toplarken kullandığınız siyah firketelere saç spreyi sıkıp daha sonra saçınıza taktığınızda çok daha sıkı bir tutuculuğa sahip oluyor! Gecenin sonuna kadar bozulmayan topuzların gizli sırrı bu…

3- Saten ya da ipek yastık kılıfıyla uyuduğunuzda saçlarınız karışık bir şekilde uyanmıyor, saçlarınızdaki nemi kaybetmiyor ve saç uçlarının kırıklarla dolmasını önlemiş oluyorsunuz.

4-Duştan çıktıktan sonra ıslak saçlarınızı sık dişli saç fırçalarıyla taramak yerine geniş dişli taraklarla tarayın. Böylece saçlarınız zarar görmeyecek. Eğer saçlarınız çok zor açılıyorsa saçlarınızı duştan çıkmadan, geniş dişli bir tarak ile ve saç kremi kullanırken taramayı deneyin.

5- Saçlarımızı topladığımızda etrafta dikilen minik saçlar görüp bunları nasıl yatıştıracağımızı düşünürüz. Cevap çok basit. Kullanmadığınız bir diş fırçasına saç spreyi sıkın ve inatçı saç tellerini yatıştırın.

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın