Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

BAYRAM ZİYARETLERİ İÇİN TAVSİYELER!

0

şeker-bayramı-tavsiye-melekleri

Her bayramdan önce içimizde nereden geldiği belli olmayan heyecanlı bir kelebek beliriyor. Eski bayramların tadı kalmasa da, ev ziyareti geleneği tamamen kaybolmuş değil. Bayramı fırsat bilip tatile gidenlere inat biz uzun zamandır görüşemediğimiz sevdiklerimizle buluşup, muhteşem lezzetler eşliğinde koyu bir sohbete dalacağız…

Eğer siz de bayramı kalabalık aile toplantılarıyla, eş, dost ziyaretleriyle geçirecekseniz, bu tavsiyelerimize mutlaka göz atın!

1- “Amaan bayram 3 gün canım. Birazcık çikolata yesem ne olur?” demeyin. Evet bayram yalnızca 3 gün sürüyor ama kaloriler size adeta bir bayram hediyesi oluyor!

giphy (2)

2- Fazla şeker çikolata yemekten çılgına dönen çocukları en iyi aile büyükleri oyalar! Halıda boğuşmaya başlayan ya da birbirinin saçını çeken çocuklar gördüğünüzde bunu hatırlayın.

giphy (3)

3- Yaşı büyük de olsa bayram hediyesi alanlar her hallerinden belli oluyor. Yüzünüzdeki gülümsemeyi saklamaya çalışın yoksa kuzenlerin hışmına uğrayabilirsiniz!

giphy (4)

4- Bir akrabayı ya da yakınınızı ziyarete gittiğinizde bazen küçük sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Aynanın karşısına geçip “Aaa siz de mi buradaydınız?” gülüşüne çalışın.

giphy (5)

5- Her gittiğiniz evde karşılaşacağınız fix menüye hazırlıklı olun! Su böreği, baklava ve yaprak sarması 3 gün boyunca yiyeceğiniz tek şey olacak. İkramları görünce gülümsemeye çalışın.

giphy (6)

 

Meleklerimiz, bayramınızı kutlar ve  sevdiklerinizle keyifli anılar biriktirmenizi dileriz… Belki sizin de bizlere birkaç bayram tavsiyeniz olabilir! Melek tavsiyelerinizi bekliyoruz…

Paylaş.

Yorum Yazın