Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Biberiyeli ve Naneli Saç Yağı Tavsiyesi

0

naneli-sac-bakim-yagi

Sağlıkla parlayan, gür saçlar biz kadınların mutluluk sebeplerinden biri. Bu nedenle saçlarımıza bakım yapmayı hiç ihmal etmiyoruz.

Son yıllarda güzellik uygulamalarında kullanılan bitkisel ve doğal yağlar boya ve şekillendirme işlemleri nedeniyle yıpranmış saçlarda da işe yarıyor. Üstelik soğuk sıkım zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi faydalı yağlar ev yapımı güzellik iksirlerinin temel maddesini oluşturuyor.

Sizler için saçlarınızı dipten uca yenileyecek harika saç yağı tavsiyemiz var. Bu saç bakım yağını evde son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

1-2 dal biberiye

1-2 dal taze nane

Hindistan cevizi yağı ya da soğuk sıkım zeytinyağı

Kapaklı bir cam kavanoz – orta boy

CoconutOil

 

Hazırlanışı:

Kavanozun içerisine yağı doldurun ve içerisine nane ile biberiye baharatlarını ekleyin. Bu baharatlar taze olmalı, kuru baharatlar aynı etkiyi yaratmaz.

Kavanozun kapağını kapatıp 2 hafta boyunca arada bir çalkalayarak bekletin. Nane ve biberiye özlerinin yağa nüfuz etmesi için arada bir kavanozu çalkalamak etkili oluyor.

Eğer “2 hafta saç yağını bekleyemem bana hemen lazım” diyorsanız, o zaman yağınızı fırında pişmeye dayanıklı bir kabın içerisine boşaltın ve 4 saat 50 derecelik fırında bekletin. ( yağı içindekilerle birlikte güveç kaplarına döküp üst kısmını folyo ile kapatabilirsiniz)

Saç yağınızı kavanozda bekleterek hazırladığınızda rengi yeşil olacak. Bu renklenme yağınızın kullanıma hazır olduğunun işareti!

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın