Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Bir Güzellik Tavsiyesi: Doğal Yağlardan Masaj Yağı

0

Vücudunuza bakım yapmak, biraz masajla şımartmak için kozmetiklerde satılan vücut masaj yağlarına tonla para vermek zorunda değilsiniz. Evde kendiniz masaj yağlarınızı hazırlayabilirsiniz. Eğer yağ kullanmadan masaj yapmayı denerseniz cildiniz tahriş olabilir. Sırtınız dışında vücudunuzdaki her yere evde hazırlayacağınız masaj yağları ile masaj uygulayabilirsiniz.

evde masaj yağı

Evde Masaj yağı Yapmak İçin Nelere İhtiyacınız Var?

Öncelikle mutlaka sadece masaj yağları için kullanabileceğiniz özel bir cam şişeniz olmalıdır. Hazırladığınız masaj yağlarını cam şişede saklamanızda fayda var. Farklı ihtiyaçlara hitap eden masaj çeşitlerinin hepsinin temelinde mutlaka kullanılan birkaç yağ vardır. Bu yağları da elinizin altın sürekli olarak bulundurursanız hızlı bir şekilde masaj yağlarınızı hazırlayabilirsiniz. Jojoba yağı, tatlı badem yağı, zeytinyağı ve üzüm tohumu yağı elinizin altında mutlaka bulunması gereken yağlardır.

Şimdi sıra geldi masajı uygulama sebebinize:

Eğer uykusuzluk çekiyorsanız tarifini vereceğimiz bu masaj yağı ile yapacağınız masajla huzurlu uykular uyuyabilirsiniz. 1 çay kaşığı tatlı badem yağı, 2 damla lavanta yağı, 2 damla mercanköşk ve 1 damla kabe samanı yağını karıştırın ve masajınızı tamamlayın. Gece bebekler gibi rahat uyuyacaksınız.

Çok fazla strese maruz kalıyorsanız ve bundan biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız uygulamanız gereken masaj yağı tarifi; 3 çay kaşığı zeytinyağı, 2 damla lavanta yağı, 2 damla papatya yağı. Bu karışımı vücudunuza masaj yaparak yedirin. Rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Kadınların en çok çektikleri sıkıntılardan biri regl döneminde çekilen ağrılardır. 4 çay kaşığı tatlı badem yağı, 2 damla adaçayı yağı, 2 damla ıtır yağı ve 1 damla gül yağı ile hazırlayacağınız karışım sayesinde kasıklarınıza masaj yapın ve ağrılarınız bu mucizevi doğal yağ ile azalsın.

Hazırladığınız tüm masaj yağlarında jojoba yağını kullanabilirsiniz. Ayrıca hazırladığınız yağları biraz ısıtırsanız daha verimli sonuç alırsınız.

Sizlerin de güzellik tavsiyelerinizi bekliyoruz : )

Paylaş.

Yorum Yazın