Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Bu Sezon En Çok İzlenen Tiyatro Oyunları

0

Tiyatro, sahne sanatları arasındaki en sevilen dallardan biri. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde özel tiyatroların da çokluğu sayesinde, her gün oynanan oyun bulmak mümkün.

Farklı dönemlerde farklı oyunlara yer veren sahnelerde, bazı oyunların biletleri tükenebiliyor. Bu nedenle sezon başında programları kontrol ederek biletlerinizi önden almanızı tavsiye ederiz.

Karıncalar – Bir Savaş Vardı (İBB Şehir Tiyatroları)

Anlamadığı bir savaştan kaçmaya çalışırken mayına basan bir askerin hikayesinin anlatıldığı oyun, tek perde ve 80 dakika sürüyor. Tek kişilik kadrosu ve insanın kendi kendine esir düşmesini anlatan hikayesiyle göz dolduran oyun, Ocak ayında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde sergilenecek.

Komik-i Şehir Naşit Bey (İBB Şehir Tiyatroları)

Tiyatronun ülkemizdeki gelişimini anlatan bir tiyatro oyunu. Türk tiyatrosunun en önemli isimlerinden biri olan Naşit Özcan’ın hayatından kesitler ile tiyatronun ülkemizdeki sürecini anlatan oyun, bu sezon ilk kez oynanıyor. Ocak ayı sahnesini tamamlayan oyun, Şubat ayında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde oynanacak.

Hepimizin Öyküsü Aynı (Craft Kadıköy)

Hepimizin Öyküsü Aynı, üç kadının hikayesini anlatıyor. Uyanış, Yalnız Kadın ve Bir Ana isimli kadınların hayatları üzerinden kadın olmanın zorluklarına değinen oyunu, Nobel ödüllü yazar Dario Fo ile eşi Franca Rome kaleme aldı. Pınar Çağlar Gençtürk, İrek Sak ve Hatice Aslan’ın sahne aldığı oyunun çok popüler olduğunu belirtelim.

Profesyonel (Devlet Tiyatroları)

Önden belirtelim; Ocak ayında oynanacak tüm oyunların biletleri tükenmiş durumda. Bir edebiyatçı, bir sekreter ve bir gizli polisin hikayesini anlatan oyunu izlemek istiyorsanız, Şubat ayını beklemek zorundasınız.

Bütün Çılgınlar Sever Beni (Moda Sahnesi)

İzlemek isteyenlerin elini çabuk tutması gereken bir diğer oyun da Bütün Çılgınlar Sever Beni. Ocak ayı gösterimleri için biletlerin tükendiği oyunu, en yakın 5 Şubat’ta izleyebilirsiniz.

Mert Fırat, Öznur Serçeler ve Volkan Yosunlu’nun sahne aldığı oyunda; Yosif ve Maria evli bir çifttir ve arkadaşları Angel ise kendini bir anda bu evliliğin ortasında bulur. Kadın – erkek ilişkilerine bakış açınızı değiştirecek bu oyunu kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Paylaş.

Yorum Yazın