Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Cilt Güzelleştiren Sirkeli Kür Tavsiyesi

0

make-apple-cider-vinegar

Sağlıkla ışıldayan, gençlik dolu bir cilde sahip olmak için biz kadınlar yılan zehri gibi ilginç maddeleri kullanmaktan çekinmiyoruz. Oysa hem güzel bir cildin hem de zayıflığın sırrı elma sirkesinde saklı.

Geçtiğimiz yıllarda dünya çapında yaygınlaşan sirke içme trendi Madonna gibi dünya starlarının uyguladığı bir güzellik kürü.

Bir bardak suya 1 yemek kaşığı organik elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal eklenerek elde edilen içeceği sabah kahvaltıdan önce içerek bu kürü uygulayabilirsiniz. Yalnız bu kürü uygularken sirkeyi bol suyla karıştırdığınızdan emin olun.

Diyet ve beslenme uzmanları bu kürü uygulamak için en iyi elma sirkesinin evde yapılan, organik sirkeler olduğunu belirtiyor.

Peki evde elma sirkesi nasıl yapıyoruz? Organik birkaç elmayı kabuklarıyla beraber dilimliyoruz. Bir kavanozun yarısını dolduracak kadar elma ekleyip üzerine süt ve 3 yemek kaşığı organik bal ekliyoruz. Bal yerine sirke anası da kullanabilirsiniz.  Karışımın kapağını kapatın ve 2 ay karanlık ve ılık bir yerde 2 ay kadar bekletin. Sirke kokusu etrafa yayılmaya başladığında olmaya başlamış demektir. Sirkeyi süzün ve elma posalarını atın. Sirke kavonozunu yıkamadan süzdüğünüz sirkeyi tekrar içine doldurup içine 1 çorba kaşığı bal ekleyip tekrara kapağını kapatın. Şimdi 2. bekleme dönemine geçtik.  Sirkenizi arada bir kontrol ederek keskinleşip keskinleşmediğine bakın. Sirkenin üzerinde jölemsi kıvamlı bir doku olaşacak. Buna sirke anası deniyor ve eğer kendi sirkenizi yapmaya devam etmek istiyorsanız bunu saklayıp sirke yapımında kullanabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın