Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Çocuk Gelişimi Tavsiyesi: KindyROO

0

Artan ilgi ve talep dolayısıyla merkezini büyütme kararı alan  KindyROO Ataşehir,  yeni binasında hem çocuklara hem de velilere çok daha ferah ve eğlenceli bir ortam sunuyor.

 3. yılına giren yeni binasında giren KindyROO Ataşehir’in şanslı çocukları, giriş katında kitaplıktan kitabını alıp ağaç kovuğunda okuyabilir, 1. kattaki muhteşem oyun odasında harika zaman geçirebilirler. Oyun odasının bir köşesinde özel tasarlanmış ahşap geminin kaptanı olup açık denizlerde yol alırken diğer köşesindeki ormanda kamp yaparak, kocaman bir ağaçta minik hayvanlarla beraber sallanabilirler.

Bu yeni KindyROO merkezi tamamen çocuklar düşünülerek eğlenceli ve güvenli bir şekilde tasarlandı. Ayrıca her katta çocuklarımıza özel tuvaletler ve Babyroo katında emzirme odası ebeveynlerin hayatını kolaylaştırıyor.

KL

Eşsiz KindyROO uluslararası erken çocukluk dönemi gelişim programını artık bu ayrıcalıklı ortamda alan çocuklar ve ebeveynler çok mutlu!

Her hafta dünyada 50 bin’e yakın çocuk KindyROO’nun eğlenceli programına katılarak genetik potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlayacak ve okul yıllarına sağlam bir temel oluşturacak çalışmalar yapıyor ve özgüveni yüksek, sosyal birer birey olarak yetişiyorlar. Ebeveynler ise bu “ebeveyn akademisi”ne gelerek hem çocuklarıyla bağlarını güçlendirerek güzel vakit geçiriyor hem de çocuk gelişimi ilgili çok değerli bilgiler alıyorlar.

5N1K İLE KINDYROO:

KŞ

NE? KindyROO, 0-5 yaş arası çocukların fiziksel, nörolojik, bilişsel, sosyal ve duygusal becerilerini destekleyen eğlenceli bir gelişim programıdır. Amacı; çocuklarının gelişim takibi ve teşviki konusunda, ebeveynlere teorik ve uygulamalı olarak destek vermektir. Başka bir deyişle bir “ebeveyn akademisi”dir. KindyROO sadece bir oyun grubu değildir. Çocuklara oyun grubu gibi eğlenceli gelen, sistematik bir programdır. Aktivitelerin çeşidi, sıralaması ve süreleri tesadüfi olmayıp bilimsel temellere dayanır. Yani, KindyROO sadece bir oyun grubu veya sadece bir spor merkezi değildir. Çok daha fazlasıdır.

NEDEN? Gelişen şehir hayatı çocuklarımızın evlerde daha uzun vakit geçirmesine ve doğal olarak hareket ihtiyaçlarını karşılayamamasına sebep olmuştur. Beyin kurulumunun %80’i 1 yaşa kadar, %90’ı 4 yaşa kadar tamamlanır ve bu dönemde çocuğunuza gereken fiziksel ve nörolojik desteği KindyROO sağlar.

NASIL? KindyROO, çocuğun motor ve nörolojik gelişimini düzenli ve sistematik olarak desteklediğinden, çocuğun ebeveynlerinden aldığı genetik potansiyelini en üst seviyeye çıkartır. Çocuğun özgüvenli bir birey olarak hayatta öğreneceği ve yapacağı tüm işler için sağlam temel oluşturur.

KN

NEREDE? KindyROO programı Avustralya’da bir hemşire ve öğretmen olan Margaret Sasse tarafından uygulamalı olarak geliştirilmiştir. Günümüzde Avustralya, Amerika, Çin, Singapur dahil olmak üzere dünyada onlarca ülkede uygulanmaktadır.

NE ZAMAN? KindyROO programı, 1950’lerde yapılan çalışmalarla temeli atılarak, 1983’te günümüzdeki haline getirildi. 2005 yılından beri de Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

KİM? KindyROO bilimsel araştırmalara konu olmuş bir programdır. Monash, James Cook, Vanderbilt gibi dünyanın ileri gelen üniversiteleri ve INPP gibi resmi kuruluşları birçok araştırma yapmış ve faydası kanıtlandığı için de KindyROO’nun destekçisi olmuşlardır. Ayrıca Sally Goddard Blythe MSc, FRSA. ve Prof. Frances Page Glascoe, PhD. gibi birçok çocuk gelişimcisi; pediatristler ve fizyoterapistler gibi sağlık profesyonelleri KindyROO’yu desteklemektedirler.

Paylaş.

Yorum Yazın