Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Çocuklar İçin 5 Tiyatro Tavsiyesi

0

Çocuklarınızla iyi vakit geçirmenin yollarından biri de tiyatroya gitmektir. Günümüzde birçok çocuk oyunu sahneleniyor. Bu yazımızda sizlere çocuklar için uygun beş tiyatro oyunu tavsiye edeceğiz.


1. Aramızda Kalsın: Özlem Tezel’in hem yazdığı hem de yönettiği Aramızda Kalsın, çocuklar için eğlenceli bir deneyim sunuyor. 60 dakika süren oyun, üç ve üzeri yaştaki çocuklar için uygun sayılıyor. Aramızda Kalsın’ın konusu şöyle: Bir eğlence kampına katılan Lokum ve arkadaşları, bu kampta çok eğlenceli vakit geçirmektedir. Aniden başlarına gelen ilginç olayları çözmeye çalışırlar. Bol müzikli bir macera olan Aramızda kalsın, neşeli bir atmosfere sahip. Lokum ve arkadaşlarının macerası çocukların ilgisini çekiyor.


2. Zaman Makinesi 2 – Albert Einstein: Altan Tezel’in yazıp yönettiği ve 5 yaşından büyük çocuklara yönelik bir oyun olan Zaman Makinesi, ikinci bölümünde Einstein’ı konu alıyor. Okuldaki proje ödevleri için zamanda yolculuk makinesi icat eden Kemal ve Ayşe, 1951 yılına giderler. Einstein’ın evine konuk olan çocuklar, bu ünlü bilim adamı ile ilgili ilginç bilgiler öğrenirler. Çocuklara bilim sevgisini aşılamayı amaçlayan oyun 60 dakika sürüyor.


3. Bir Gün Ayakkabımın Teki: Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde sahnelenen oyun, otuz beş dakika sürüyor. Bir mutfakta bulunan oyuncu, ayakkabısının tekini bulamaz. Önce ayakkabının diğer teki, sonra da tüm eşyalar konuşmaya başlar. Kayıp ayakkabı, Kaptan Cook isimli birini aramaya gitmiştir.


4. Köstebekgiller Masallar Diyarı: Sinemadaki başarısı ile dikkat çeken Köstebekgiller, şimdi de çocuk tiyatrosu olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyun müzikal türünde olması sebebiyle çocuklara farklı bir deneyim vaad ediyor. Tolga Güleryüz’ün uyarladığı bu oyun çocukların ilgisin çekecektir.


5. Zaman Makinesi-Alexander Graham Bell: Altan Tezel’in yönetmenliği yaptığı oyun, telefonun mucidi Alexander Graham Bell’i konu alıyor. Okul ödevi için zaman makinesi tasarlayan iki arkadaş, kendilerini bir anda Graham Bell’in laboratuarında bulurlar. Telefonun icadına tanık olan çocuklar, Bell ve yardımcısı ile birlikte günümüze dönerler. Çocuklara keyifli bir deneyim sunan bu oyun, son günlerde oldukça popüler.

Paylaş.

Yorum Yazın