Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Çocuklar İçin Dergi Tavsiyeleri

0

Çocuklarımızın gelişimi için onların okumalarını istiyoruz. Kitap okuyan bir çocuğun hayal dünyası gelişirken, etrafındaki olayları yorumlama becerisi de güçleniyor. Bu sebeple çocuğumuzun eline kitaplar tutuşturuyoruz. Bu noktada, çocukları okumaya alıştırmak için çocuk dergileri daha etkili olabilir. Resimli ve renkli içerikleri sayesinde çocukların ilgisini çeken dergiler, çocuğunuzun gelişimine olumlu katkı sağlayabilir. Bu yazıda sizlere çocuğunuza okutabileceğiniz dergileri listeleyeceğiz.


1. 7’den 70’e Edebiyat Kültür ve Çocuk Dergisi: Haziran 2016’de yayın hayatına başlayan bu dergi, edebi içeriği ile dikkat çekiyor. Daha ilk sayısından itibaren Ahmet Ümit, Müjdat Gezen ve Yalvaç Ural gibi usta isimlere yer veren dergi, adından da anlaşılacağı üzere 7’den 70’e edebiyat sevgisi aşılamayı amaçlıyor.


2. Dünyalı Dergisi: Şu ana kadar 27 sayısı yayımlanan Dünyalı Dergisi, özellikle ilkokul çağındaki çocuklar için uygun bir içeriğe sahip. Bilimden sanata, spordan çeşitli aktivitelere kadar her konuda doyurucu içeriği olan bu dergi, çocuğunuzun genel kültür sahibi olmasını sağlayacak.


3. Meraklı Minik: Tübitak’ın yayımladığı Meraklı Minik, 2007 yılından bu yana her ay okuyucu ile buluşuyor. Her ay farklı bir temanın hakim olduğu dergide bilimsel konular yer alıyor. Üç ve üzeri yaştaki çocukların bilimsel konulara olan ilgisini artırmayı amaçlayan Tübitak, Meraklı Minik dergisini çocuklara sunuyor. On seneye yaklaşan yayın macerası süresinde başarılı olan Meraklı Minik sayesinde çocukların bilimsel konulara ilgisi artıyor. Derginin içinde evde kolaylıkla yapılabilecek deneyler de yer alıyor.


4.Bilim Çocuk: Tübitak’ın 15 yılı aşkın bir süredir yayımladığı Bilim Çocuk, bilimsel konuları ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara uygun bir dille anlatıyor. Her sayısında onlarca yeni konuya yer veren dergi, 7-14 yaş aralığındaki çocukların bilime olan ilgilerini artırmayı amaçlıyor.

Paylaş.

Yorum Yazın