Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Çocuklar için Film Tavsiyesi: Moana

0

Disney’in son animasyon filmi olan Moana, ülkemizde de vizyona girdi. Merakla beklenen filme gelen yorumlar oldukça olumlu.

Moana Filminin Konusu

Antik Polenezya’da yaşayan bir kabile şefinin cesur kızı Moana’nın hikayesini konu alan filmde pek çok ünlü isim sesleri ile yer alıyor.

Moana bir animasyon filmi. Doğayla iç içe büyüyen Moana, oldukça neşeli genç bir kızdır. Yarı Tanrı Maui tarafından yapılan lanetin kendi adasına ulaşmasından sonra adanın eski günlerini arar hale gelirler. Ancak Moana kararlıdır; lanete boyun eğmeyecektir. Maui’yi bulmak için yola çıkar; amacı, laneti bozmaktır.

Oldukça eğlenceli olan filmde; Maui’yi, aksiyon filmlerinden tanıdığımız Dwayne “The Rock” Johnson seslendiriyor. Frozen ve Zootropolis filmlerinin yaratıcıları tarafından çekilen film, aynı zamanda görsel bir şölen sunuyor.

Türkçe seslendirmede Merih Ermakastar,Tülay Bursa ,Fatih Özacun,Figen Sümeli ve Sefa Zengin gibi tecrübeli isimlere yer veren film, çocuklar için keyifli zamanı garanti ediyor.

Disney’in Animasyondaki Başarısı
Daha önce Frozen ile animasyonda ne kadar başarılı olduğunu gördüğümüz Disney, Zootropolis: Hayvanlar Şehri ile pekiştirmişti. Yine aynı yapımcının elinden çıkan Moana da, tüm dünyada büyük başarı yakaladı.

Çocukların ilgisini çekecek görselliği ve kullandığı canlı renkler ile Moana, yarıyıl tatilinde keyifli vakit geçirmek isteyen çocuklar için doğru tercih.

Moana ve Maui

Filmin konusunda da belirttiğimiz gibi, yarı tanrı Maui ve Moana’nın hikayesini konu alan filmde; Moana ve Maui’nin güçlerini birleştirerek kötülükleri yenmesini izliyoruz.

Anlatılan hikayelere her zaman inanmamak gerektiğini de vurgulayan filmde; Maui, beklediğimizin aksine şirin mi şirin bir yarı tanrı şeklinde karşımıza çıkıyor. Okyanusla arkadaş olan Moana ile güçlerini birleştiren Maui, aynı zamanda şekil değiştirebiliyor. Rüzgar ve denizin yarı tanrısı da olan Maui’nin eğlenceli halleri, fragmanlarda bolca yer aldı.

Moana, Türkiye’de 20 Ocak’ta vizyona girdi. Yarıyıl tatilinin başlaması ile birlikte vizyona giren film, neredeyse tüm şehirlerde ve sinemalarda gösterim yapacak.
Yarıyıl tatilinde sinemalarda oluşabilecek yoğunluğu da göz önüne alarak, biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ederiz.Filmin fragmanına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın