Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Çocuklar İçin Keyifli Tatil Önerileri

0

Çocuklarla gidilen tatiller, her anne baba için en keyifli geçen zamanlar arasındadır. Ailece rahat edebileceğiniz ve temiz bir tesis, berrak bir havuz ve deniz, lezzetli yemekler de olursa keyfinize denecek olmaz.

Günümüzde çocuklu ailelerin ihtiyaçları da düşünülerek tasarlanan birçok tesis bulunmakta. Siz de tatil yapacağınız şehri ve konaklayacağınız tesisi doğru seçerek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Çeşme

Masmavi suları ile ünlü olan Çeşme, okul çağındaki çocukların keyifli zaman geçirebilecekleri tatil beldelerinin başında geliyor. Ilıca Plajı’nda haziran ayında da suyun ısınmış olması ve denize girilebilmesi, çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği plajlar arasında yer almasını sağladı.

Altınkum’da ise suyun daha geç ısındığını hatırlatmakta yarar var. Ağustos ayı için ideal tercih olabilir. Alaçatı, özellikle 7 yaş ve üzeri çocuklar ile tatil yapan ailelerin de uğrak noktası. Rüzgarlı olması nedeni ile sörf eğitimlerinin de verildiği beldede çocuklar için hazırlanmış özel programlar da bulunuyor.

Bodrum

Tatil denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri de Bodrum. Genellikle gençlerin tercih ettiği düşünülen ilçede, çocuklu ailelerin de rahat edebileceği plajlar bulunuyor.

Bitez, Akyarlar ve Türkbükü kumlu plajları ile ailelerin tercih ettiği yerler arasında yer alıyor. Özellikle Türkbükü ve Akyarlar, fazla derin olmayan denizi ile ünlü. Bu nedenle küçük yaşlardaki çocuklar için de ideal deniz ortamı sağlıyor.

Adrasan

Antalya’da yer alan Adrasan koyu, çocuklu ailelere hem doğanın hem de denizin keyfini sunuyor. Bol balıklı denizi sayesinde çocuklarınızla eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Konaklayabileceğiniz birçok tesis barındıran koyda, denize olan mesafeyi dikkate almanızı hatırlatalım. Ağustos ayında sıcaklıkların çok yüksek olduğu bölgede denize ulaşım genellikle yürüme ile sağlanıyor.

Çıralı

Çıralı, 2004 yılında 87 sahil arasından en temiz ve doğal olarak seçilmiş bir plajdır. Antalya’da yer alan plaj, merkeze 80 kilometre mesafede yer alır.

Masmavi denizi ile yazın keyfini çıkartabilir, ya da dilerseniz bölgede yer alan yaylaları ziyaret edebilirsiniz. Caretta caretta’ların yumurtlama bölgeleri arasında olan plaj, bu muhteşem canlıları gözlemlemek için ideal yerlerden biri.

Paylaş.

Yorum Yazın