Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Çocuklara Kendin Yap Proje Tavsiyeleri

0

çocuklara-dıy-proje-tavsiyeleri

Çocukları bilirsiniz, gündüz onları dünyanın en eğlenceli aktivitesine götürseniz bile akşam üstü eve geldiğinizde hemen sıkılmaya başlarlar. Ayakkabılarını çıkarıp televizyonun karşısına geçmesiyle size “Annee ben çok sıkıldım” diye söylenmesi arasında ancak 1 çeşit yemek yapacak vakti zor bulursunuz.

Sabah akşam kendinizi çocuk aktivitelerine adamak pek gerçekçi değil. Çocuğunuza hazırlayacağınız el işi masası Kendin Yap projeleriyle saatlerce meşgul olmasını sağlayabilir!

Kendin yap projeleri her yaştan çocuk için farklılık gösterip, el becerisine ve kabiliyetlerine göre şekillenebilir. Bu nedenle çocuğa özel tasarlanan projelerde yanılma payı asla yok.

Sizler için birkaç örnek projeyi yapılacaklar listemize aldık. İşte çocukların boş vakitlerini değerlendirebileceği kendin yap projeleri…

Düğme Ağacı 

düğme-ağacı-el-işi

Çocuklar sulu boya, fırça, basit bir yapıştırıcı ve düğmeler ile oldukça keyifli çalışmalar yapabilir. Bu çalışmayı biraz daha eğitici hale getirmek adınaçocuğunuza, farklı ağaç türlerini değişik materyaller yardımıyla oluşturmayı önerin. ÖrneğinçÇam ağacı yaparken yeşile boyadığı arpa şehriyelerden yararlanabilir.

DIY Fotoğraf Sergisi

diy-foto-çerçevesi

Çocuğunuzun kendi kişisel fotoğraf sergisini açması için ona biraz cesaret vermeye ne dersiniz? Daha önce çekilmiş fotoğrafları ya da çocuğunuzun sergi için özel olarak çektiği fotoğrafları basın. daha sonra çerçeve yapımında kullanabileceği kalın karton, mukavva, tahta çubuklar ve çeşitli süs materyallerini ortaya çıkarıp resimlere uygun çerçeveler yapmasını söyleyin. Bu çalışmasını bir süre odasında ya da evinizin salonunda sergileyebilirsiniz.

DIY Süper Kahraman Maskeleri

diy-süperkahraman-maskesi

Çocuklar kostümlere bayılır! Üstelik süper kahraman maskesini kendi başına yapması da oldukça kolay. İnternette süper kahraman maskesi için şablon gösteren birçok kaynağı kolayca bulmak mümkün. Bu şablonlardan birkaçını yazıcıdan çıkartın ve kartonun üzerine koyup önce maskenin şeklini çıkarın. Bu işlemi çocuğunuz kendisi de yapabilir. Daha sonra kartonu kesip yanlarına delik açıp minik bir lastik geçirdiğinde maskesi hazır olacak. Renkli boyalar  ile süslemesi oldukça zevkli!

Prenses Taçları

diy-prenses-tacı

Kız çocuklarının favori eşyalarından biri şüphesiz prenses taçları. Peki kızınıza özel tasarım bir taca sahip olabileceğini ve bu eşsiz güzellikteki tacı kendisinin tasarlayabileceğini söylediniz mi? O halde boncukları, stickerları, simli boyları kartonları hazırlayın ve prenses hazretlerine yol açın!

Paylaş.

Yorum Yazın