Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Çocuklarla Gidilecek Müze Tavsiyesi

0

İstanbul, herkes için olduğu gibi çocuklar içinde harika mekanlara sahip. Çocuklarınızın gezebileceği yerler arıyorsanız, çocuklar için hazırlanmış müzeleri tercih edebilirsiniz. Çocuklarınızın ufkunu genişletecek, onları bilgilendirecek ve iyi vakit geçirmelerini sağlayacak bu müzeleri sizler için derledik. Tatil zamanlarını daha iyi geçirmenin en iyi yollarından biri olan müze ziyaretleri ile çocuklarınız eğlenceli vakit geçirecektir.


1. İstanbul Oyuncak Müzesi: Şair Sunay Akın tarafından 2005 yılında kurulan bu müzede, 1700’lü yıllardan bu yana en ilginç oyuncaklar sergileniyor. Tarihi bir köşkün içinde yer alan İstanbul Oyuncak Müzesi, çocuklarla gidilecek müzeler arasında en iyisi diyebiliriz. Her büyüklerin nostalji yapmasını sağlayan, hem de çocukların ilginç oyuncaklar görmesini sağlayan bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.


2. Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi: 2005 yılında, uçurtma sevdalısı Mehmet Naci Aköz tarafından kurulan bu müzede 1500’ün üzerinde uçurtma bulunuyor. Yıllar boyunca biriktirdiği uçurtmaları büyük özenle koruyan Mehmet Naci Aköz, bu müze ile çocukların uçurtmalara olan merakını artırmayı amaçlıyor. Çocuklarınız ile birlikte keyifli vakit geçirmenizi sağlayan müzede, uçurtma üzerine mini eğitimler de veriliyor. İlginç uçurtma tasarımlarını görmek için Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.


3. Pera Müzesi: İstanbul’un en ünlü müzelerinden biri olan Pera Müzesi’nde, çocuklara yönelik atölye programları yapılıyor. Bu programlar ile çocukların sanat ile buluşmaları amaçlanıyor. Yedi katlı bu müzede hem büyükler için hem de çocuklar için ilgi çekici şeyler yer alıyor. Pera Müzesi’ni çocuğunuz ile birlikte ziyaret ederek hafta sonlarınızı ve tatillerinizi değerlendirebilirsiniz.


4. Rahmi Koç Müzesi: Eski otomobillerden denizaltına kadar birçok ilginç mekanik figürün bulunduğu Rahmi Koç Müzesi, çocukların ilgisin çeken müzelerden biri. Her hafta sonu çocuklara yönelik atölye programları düzenlenen müzede, çocuklara yönelik tasarım atölyesi, matematik atölyesi gibi programlar yer alıyor. Çocukların bilim, kültür ve sanata olan merakını artırmayı amaçlayan bu programları tercih ederek çocuklarınızla birlikte bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Çocuklarınız atölyede iken siz de müzeyi gezebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın