Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Düğün Gününüz İçin Pratik Öneriler

0

Evliliğin başlamasını simgeleyen ve genellikle bir eğlence ile taçlandırılan düğün günü, çiftler açısından büyük öneme sahiptir. Aylar boyu süren yoğun hazırlıklar, uykusuz geceler ve problemler arkada bırakılır. Ancak düğün gününde mutlaka bazı sorunlar yaşanır.

Düğün gününüzde yaşanabilecek hiçbir sorun, günü kendinize zehir etmenize değmez. Yine de sorunsuz bir düğün geçirmek için bu pratik önerileri uygulamanızı tavsiye ederiz.

Düğün Günü Öncesinde Uygulanabilecek Pratik Öneriler

Düğününüz için tüm hazırlıkları yaptığınızdan emin olmalısınız. Bunu yapmanın en kolay yolu ise, bir kontrol listesi oluşturmak ve hangi görevin kim tarafından tamamlandığını not almaktır.

Düğün mekanı, gelinlik ve damatlık, çiçekler ve süslemeler, müzik ve yemek gibi ana konuların yanı sıra kuaför ve makyaj gibi bireysel noktaları da listenize eklemelisiniz.

Özellikle içkili düğünler için, misafirlerinizin güvenliği açısından merkezi noktalardan kalkacak ve yine merkezi noktalara gidecek servisler ayarlamayı da düşünmelisiniz.

Ailenizden otelde konaklayacak kişilerin listesini yapmak ve bu kişilerin oda numaralarını not almak, acil durumlarda iletişiminizi hızlandıracaktır.

Düğün Gününüz İçin Pratik Öneriler

Düğün gününde birçok gelin, telaş ve stres sebebi ile bazı şeyleri unutabiliyor. Yine bir liste yaparak unutmamanız gereken şeyleri not alabilirsiniz.

Düğün boyunca rahat hareket edebilmeniz için düz tabanlı ayakkabılar, havanın serinlemesine karşı ceket, nüfus cüzdanınız ve takılarınız gibi önemli noktaları listenize ekleyin.

Makyajınız tamamlandıktan sonra, kullanılan ruju yanınıza alın ya da marka ve numarasını öğrenerek satın alınmasını sağlayın.

Aynı zamanda düğün gününde, nikah şahitlerinizi arayarak nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmalarını hatırlatın. Nüfus cüzdanı yanında bulunmayan kişiler, nikah şahitliği yapamazlar.

Eşinizin sizi alacağı saati önceden belirlemek ve trafik durumunu hesaba katmak da önemlidir. Çiftler, genellikle düğün günlerinde fotoğraf çekimi yaptırmaktadır. Ancak yaşanabilecek gecikmeler ve çekimlerin uzaması gibi durumlar nedeni ile kendi düğününüze geç kalabilirsiniz.

Evden erken saatlerde çıkacaksanız, yanınızda atıştırmalıklar bulunduğundan emin olmalısınız. Günün heyecanı ve stresi nedeni ile mide sorunları veya kan şekeri düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Birkaç çeşit bisküvi ve çikolata genellikle yeterlidir.

Gelinliğinizin kirlenmemesi için yanınızda kumaş peçete ve kağıt peçetenin yanı sıra ıslak mendil de bulundurduğunuzdan emin olun.

Paylaş.

Yorum Yazın