Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

EL EMEĞİ SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYELERİ

0

tavsiyemelekleri-kalemdenok

Sevgileri Gününde el emeği göz nuru bir hediye hazırlamaya ne dersiniz?

Meleklerimizden Handem Güner Tavsiye Meleklerimiz için, içine sevginizi katacağınız 5 hediye #tavsiye’sinde bulunuyor. 

Vikipedi’ye göre 14 Şubat Sevgililer Günü’nün kökeni Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilindiğini ve Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanıldığını söyler.

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

​Benim size #tavsiyem kendinizi mağazalara atıp, hediye arayışına girmeden önce sevdiğinize zaman ve emeğinizi vermek olacaktır. Küçücük bir ayrıntı bile ona olan sevginizi ifade edecektir.

 

1. ​Kalbe saplanan ok
​Bir kurşun kalem, kağıt ve makas ile yapacağınız bu hediye sevdiğinize doğru mesajı verecektir. ​(aşağıda yapım fotoğraflarına ulaşabilirsiniz 🙂

 

2. Kalbe giden yol mideden geçermiş
Sevililer Günü kahvaltısı için hazırladığınız tostu kalp şeklinde kurabiye keseceğiniz ile ortasından kesin. Aşk dolu bu sunum ile gönlünü yeniden fethetmeniz muhtemeldir.

3. Seni sevmem için 13 neden
Bir iskambil destesinin kupalarını seçerek, arka yüzlerine yazacağınız birer cümle, adeta bir aşk mektubu etkisi yaratacaktır. Destenizi köşelerinden delgeç ile delip, kırmızı kurdeleye sıralarsanız, sabah kalktığında göreceği bir yere asmak mümkün olur.

 

​4. Kalbim seni ısıtsın
​Beyaz bir fincanın üzerine şablon olarak kullanacağınız bir kağıdı kalp şeklinde kesip,​​​ yapıştırın. Çıkmaz gazlı kalem ile (kırtasiyeden cd veya porselen kalemi olarak isteyiniz) önce şablonunuzun etrafında sıkça, uzaklaştıkça yayılarak noktalamaya başlayın. Kısmen kağıt üzerine de temas etmeniz deseninizi daha belirgin hale getirecektir. Arzu ederseniz kalp şeklinde post-it not kağıdı veya kalp yerine başharfini de kullanmanız mümkün. Seçtiğiniz şeklin etrafını yeterli miktar noktalar ile doldurduğunuza inandığınız zaman soğuk fırına koyarak 150 derecede 20 dakika fırınlayın. Elde yıkayın.

 

 

5. Hediye çekleri
Ama bunlar paha biçilemez, para ile satın alınamaz çekler… Not kağıtlarına “Bu çek bir Barışma Öpücüğü karşılığıdır”, “Bu çek bir ​Sırt Masajı karşılığıdır”​ veya “Bu çek bir​ ​Mum Işığında Akşam Yemeği​ ​karşılığıdır”​​ gibi maddiden çok manevi​ değeri yüksek hediyeler yazın. Resmiyetini tasdiklemek için ise kırmızı rujunuz ile öpücük kondurup, üzerini imzalayın. Çeklerin bozulma zamanı geldiğinde ikinizin de mutlu olacağından eminim.

 

Bonus #Tavsiye
Eşinize bu sayfanın linkini gönderin veya görebileceği bir yere koyun… Sevgililer Günü pahalı hediye alma zamanı değildir: birbirine verdiğin değeri göstermenin, onu düşündüğünü ifade etmenin zamanıdır.

Her neden bir kutlamayı hak eder. Sevgi ile kalın!

 

Meleğimiz Handem Güner ‘e bu güzel hediye tavsiyeleri için çok teşekkür ederiz: )

aracer.mobi

Paylaş.

Yorum Yazın