Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

EMOJİLERİN ANLAMLARI VE KULLANMA TAVSİYELERİ!

0

emojiler-ne-anlama-geliyor

 

Mesajlarımızı ve sosyal medya paylaşımlarımızı süsleyen emojiler sanal alemin kalıcı karakterleri haline geldi. Mesajlaşma programlarından sonra artık sosyal medya platformları Facebook, Twitter ve Instagram üzerinde yapılan paylaşımlarda da emoji kullanabiliyoruz ve bu durum bizleri çok eğlendiriyor.

Öfkemizi da sevincimizi de belirtirken yazdıklarımızın yanında kullandığımız emojilere olan tutkumuz, belki de bu ifade simgelerinin yazılı iletişimde yeri olmayan yüz ifadedelerini ve mimikleri temsil etmesinden kaynaklanıyor.

Emoji sevdasının psikolojik yönlerini bir kenara bırakıyor ve bu sevimli simgelerin anlamlarını araştırmaya koyuluyoruz. Evrensel bir kitleye hitap eden emojiler dünyanın tüm dillerine ve kültürlerine uygun bir şekilde tasarlanmış. Doğal olarak bazı emojilerin ne anlama geldiğini bilmiyoruz. Sevgili meleğimiz Fundalina harika bir emoji dosyasıyla bu sorunumuza yardımcı oluyor. İçeceklerden, yüz ifadelerine kadar tüm emojilerin ne anlama geldiğini tek tek yazdığı bu emoji sözlüğü için Fundalina‘ya teşekkür ederiz.

Emojilerin anlamlarını öğrenmek isteyen meleklerimiz, BURAYA TIK TIK! 

Emojileri Twitter, Facebook ve Instagram postlarınıza ekleyerek daha eğlenceli ve dikkat çekici mesajlar yayınlayabilir, kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz.

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın