Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

En Güzel Sonbahar Filmleri

0

Yağmurlu ve soğuk havalar nedeni ile sonbaharda evde her zamankinden fazla zaman geçiriyoruz. Özellikle hafta sonları arkadaşlarınızla dışarıda buluşmak yerine, evinizde film geceleri düzenleyerek oldukça keyifli anılar yaratabilirsiniz.

Bu sonbahar siz de evinizde film gecesi düzenlemek istiyorsanız, değerlendirmeniz gereken filmleri sizin için derledik.

Film Gecesi İçin Sonbahar Filmleri

Sonbahar, en hüzünlü mevsimlerden biri. Ancak bu tema, tüm tarzlar için kullanılıyor. Romantik, macera ya da korku filmlerinden dilediğinizi seçerek sonbaharın tadını çıkartabilirsiniz.

Ekim Düşü (1999)Q

Öncelikle filmin gerçek bir öyküden esinlendiğini belirtelim. Kendisinden bekleneni aşarak hayallerine kavuşmaya çalışan bir genci anlatan filmde; babası gibi madenci olması beklenen Jim futbol bursunu kazanır, kardeşi Hower’ın ise hayatı için başka planları vardır.

Kör Nokta (2009)

Ünlü oyuncu Sandra Bullock’a Oscar kazandıran film, evsiz bir çocukluk geçirirken iyi gelirli bir aile tarafından evlat edinilen Michael Oher’ın hayat hikayesini konu alıyor. Yeni ailesi ve özellikle de annesinin büyük desteği ile potansiyelini tamamen ortaya çıkaran Oher, gerçek bir Amerikan futbolu oyuncusu.

Hayalet Süvari (1999)

Tim Burton ve Johnny Depp işbirliklerinden biri olan Hayalet Süvari, Sleepy Hollow isimli küçük bir kasabada geçiyor. İnsanların esrarengiz şekilde öldüğü kasabadaki olayları araştırmak üzere gelen polis müfettişi tanık olduğu olayı araştırmaya başlar. Yöre halkı ise cinayetleri, başsız bir süvarinin işlediğine inanmaktadır.

Omuz Omuza (1998)

Başrollerini Julia Roberts ve Susan Sarandon’ın paylaştığı film, iki kadının aralarındaki garip ilişkiyi anlatıyor. Ölümcül bir hastalığa sahip olan Jackie, eski eşinin yeni sevgilisi ile vakit geçirmeye çalışır. Kendisinin ölümünden sonra çocuklarına iyi bir üvey anne olacağından emin olmak istediği Isabel ile daha fazla zaman geçirdikçe kendi hataları ile de yüzleşecektir.

Yaman Tilki (2009)

Fazla bilinmese de oldukça başarılı bir animasyon filmi olan Yaman Tilki’nın kadrosunda George Clooney ve Meryl Streep gibi isimler bulunuyor. Daha sakin ve sorumlu bir hayata geçmeye hazırlanan tilkimiz, eski günlerine son bir vurgunla veda etmeye karar verir. En sevmediği üç çiftçiyi hedefine koyar; Boggis, Bunce ve Bean.

 

Paylaş.

Yorum Yazın