Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Etkinlik Tavsiyesi : Masal Gecesi

0

judith

Siz en son ne zaman masal dinlediniz? Muhtemelen çocukluğunuzdan aklınıza gelen tatlı bir anı olarak kaldı masallar. Bu harika masalları yeniden hayatınıza katmak, yaşamınıza yön verirken masalların size rehberlik etmesine ne dersiniz?

Son günlerin en popüler aktivitesi büyüklere masal anlatılan Masal Geceleri. Büyüklere anlatılanlar çocuk masallarından pek farklı olmasa da, masallardan çıkarılan dersler ve öğretilere yoğunlaşılıyor. “Bu masaldan ne öğrendik?” sorusu hayatımıza masallar ile yön vermemizi ve farkındalık geliştirmemizi sağlıyor.

Masal Gecelerinin mimarı Judith Malika Liberman, masal anlatıcısı, eğitmeni ve sanat terapisti. 14 yaşında masal anlatıcısı olmak için eğitim almaya başlayan Liberman, daha sonra Paris Konservatuarı’nda Giles Bizouernes yönetiminde profesyonel masal anlatıcılığı eğitimi alır ve  Vendome CLIO’da sözlü anlatım eğitimlerine katılır.

Daha sonra yolu Türkiye’yle kesişen Judith Liberman, çeşitli üniversiteler ve UNESCO ile işbirliği yaparak insanlığın ortak mirası olan masalları ve masal anlatıcılığını canlandırmak için çalışmalar yapıyor.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan Masal Terapi adlı kitabı büyük ilgi gören Judith Malika Liberman Tavsiye Evi’ne de konuk oldu. Tavsiye Melekleri için harika bir de masal anlatan Judith Malika Liberman, eşi benzeri olmayan bir karakter. Kendisini Ntv Radyo’da haftalık olarak yayınlanan “Masal Bu Ya” programında dinleyebilir ya da etkinliklerine katılarak müthiş bir gece geçirebilirsiniz.

Sizler için Judith Malika Liberman’ın masal gecesi düzenlediği etkinlikleri listeledik…

  • Bursa’da bulunan Sanat Mahal sizleri Masal Terapi kitabının yazarı Judith Liberman ile masal ve müziğin birleştiği noktada bir yolculuğa davet ediyor…Masalların tılsımlı yolunda, bütün yetişkinleri hayal dünyasının kapılarını açmaya çağırıyor. 3 Aralık’ta Bursa Sanat Mahal’de düzenlenecek olan Masal Gecesi hakkında detaylı bilgi almak isteyenler BURAYA TIK TIK.
  • 4 Aralık – Hangart  – İstanbul
  • 11 Aralık Cuma “Nazım Hikmet Kültür Merkezi-Kadıköy – İstanbul
  • 16 Aralık Çarşamba – Kumbaracı50
  • 17 Aralık Perşembe- Dostlarla Masal Sohbeti – Ankara’da düzenlenecek bu etkinliğin yeri kesinleşmiş değil.
  • 18 Aralık Cuma – Başkent Üniversitesi

Tüm etkinliklerden haberdar olmak için Facebook’ta Masalhane sayfasını takip edebilirsiniz…

Paylaş.

Yorum Yazın