Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

EVDE FISTIK EZMESİ YAPMAK İÇİN TAVSİYELER!

0

B9318063935Z.1_20150718111108_000_G32BA9PIP.1-0

Fıstık ezmesi besin değeri ve sağlıklı oluşu nedeniyle kakaolu kremaların önüne geçiyor. Kahvaltılarda ve tatlılarda kullandığımız bu lezzetleri hazır almaya alışmış olsak da evde yapmak da marketten almak kadar kolay.

Fıstık ezmesini evde yaparak içerisindeki şeker miktarını ayarlayabilir, ek malzemeler katarak çocuğunuz için daha besleyici bir yiyecek elde edebilirsiniz. Üstelik tek ihtiyacınız olan şey bir mutfak robotu ve boş bir kavanoz!

Yapılışı ve malzemeler :

2 kase kabuklarından ayrılmış yer fıstığı

1 Mutfak robotu

İsteğe göre tatlandırmak için pekmez, vanilya ya da toz kakao

Fıstıkları ve toz vanilyayı mutfak robotuna atın ve robotu çalıştırın. Fıstıkların parçalanmaya başladığını göreceksiniz.

Ufak parçalar toz gibi olana kadar rondolamaya devam edin.  Başladıktan 1 dakika sonra fıstıklarınız macun kıvamına gelmeye başlayacak.

img_3659-2

Fıstık kremanızın içerisinde parçacıklar olmasını isterseniz, karışıma sonradan çeyrek kase fıstık ekleyin ve rondoda 15 saniye kadar çekmeye devam edin.

Kıvama karar verdiğinizde başka hiçbir işlem yapmadan fıstık ezmenizi kavanoza aktarın ve afiyetle yiyin!

Dilerseniz karışıma kaju ve badem gibi yemişleri de katarak farklı lezzetler yaratabilirsiniz.

Meleklerimiz, aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak yazımızı kolayca sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Her zaman ki gibi tarifimizle ilgili yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyoruz…

 

Paylaş.

Yorum Yazın