Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Evde Oynayabileceğiniz En Eğlenceli Oyunlar

0

Yetişkinler oyun oynamaz sanıyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. Giderek yaygınlaşan masa ve kutu oyunları sayesinde, her yetişkinin kazanmak için oynayacağı birçok oyun bulunuyor.
Monopoly
Çocukken severek oynadığımız Monopoly, büyüdükçe daha da hırslandıran bir oyun haline geliyor. Kağıt paraların yerini alan dijital cüzdanlar sayesinde hesapların karışmadığı oyun, rakiplerinizin elindeki şehirleri aldıkça daha da keyif veriyor.
Jenga
Yine çocukluğumuzdan kalan bir oyun olan Jenga, yetişkinler için de büyük eğlence kaynağı. Kalabalık bir grupla oynandığında kısa ama keyifli zaman sağlayan oyunun parçalarını kaybetmemeye dikkat etmelisiniz.
Tabu
Kelime dağarcığınızı oldukça zorlayan Tabu, kalabalık grupları eğlendirme konusunda oldukça başarılı. Çektiğiniz karttaki kelimeyi, yasak kelimeleri kullanmadan anlatmaya çalıştığınız oyunun bir diğer versiyonunda da çizim yapmanız gerekiyor.
Scrabble
Kelime dağarcığınızı zorlayan bir diğer oyun da Scrabble. Okey ile puzzle birleşimi bir oyun diyebileceğimiz Scrabble’da, dağıtılan harflerden mümkün olan en uzun kelimeleri yaratmanız gerekiyor.
Tombala
Nedendir bilinmez ama Tombala oyunu, sadece yılbaşı döneminde aklımıza gelir. Tamamen şans üzerine kurulu bir oyun olan Tombala, seçtiğiniz kart üzerindeki numaraların çekiliş sonucunda çıkmasına dayanıyor.
Risk
Bir strateji oyunu olan Risk, dünyaca ünlü bir oyun. Askeri stratejinizi oluşturarak diğer bölgeleri ele geçirmeye çalıştığınız oyunda, ittifaklar kurmanın önemini de anlayacaksınız.
Cluedo
Esrarengiz bir cinayeti çözmeye hazır mısınız? Kendinizi bir dedektif gibi hissettiren oyunda; bir cinayet, suçun işlendiği yer ve birçok da şüpheliniz var.
Trivial Pursuit
Bilgi birikiminizi kanıtlamanızı sağlayan bir oyun olan Trivial Pursuit, 6 farklı kategoriden soruları cevaplamanızı gerektiriyor. Spor ve sanatın yanı sıra bilim, tarih ve coğrafya bilginizi de yenilemeye hazır olun.
Twister
Sadece en yakın arkadaşlarınızla oynamanızı tavsiye ettiğimiz Twister, fiziksel becerilerinizi konuşturmak için bir şans. Ellerinizi ve ayaklarınızı gerekli yerlere koyarken şekilden şekle girmeye de hazır olun.
Dungeons and Dragons
Sonradan dijital oyun haline de dönüştürülen Dungeons & Dragons, Netflix’in Stranger Things dizisi ile birlikte yeniden popülerleşmeye başladı. Tarihin en kült oyunlarından biri olan oyunda, hikaye kitabından alacağınız veriler sayesinde birçok yaratık ve iblisle savaşmanız gerekecek.

Paylaş.

Yorum Yazın