Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Film Tavsiyesi: Aşıklar Şehri

0

Son dönemlerin adından en çok söz ettiren filmi Aşıklar Şehri, geçtiğimiz hafta itibariyle vizyona girdi. Dünyaca ünlü oyuncular Ryan Gosling ve Emma Stone’un başrolünde olduğu film bir müzikal.

14 dalda Oscar’a aday gösterilmesi ile dikkatleri üzerine çeken filmin yönetmenliğini ise Damien Chazelle üstleniyor.

Aşıklar Şehri Konusu

Aşıklar Şehri, kariyerlerinde ilerlemeye çalışan iki gencin öyküsünü konu alıyor. Emma Stone’u canlandırdığı Mia, oyunculuk seçmelerinden arta kalan zamanlarında Hollywood yıldızlarına set asistanlığı yapmaktadır. Ryan Gosling’in canlandırdığı Sebastian ise bir caz piyanistidir ve şehirde küçük etkinliklerde sahne almaktadır. Beraber olan Mia ve Sebastian, kariyerlerinde ilerledikçe ilişkilerinin aldığı yaralarla ve kararlarla yüzleşmek zorundadır.

Filmin Aldığı Yorumlar

Pek çok yorumcu tarafından son yılların en iyi ve orijinal filmi olarak değerlendirilen Aşıklar Şehri; En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen ve En İyi Film gibi ana dallar da dahil olmak üzere 14 dalda Oscar’a aday gösterildi.

Eve Hakkında Her şey ve Titanik, daha önce 14 dalda Oscar’a aday gösterilen filmlerdi ve bu rakam, bugüne kadar en çok adaylığı temsil ediyor. Eve Hakkında Her Şey 5 ödülle eve dönerken, Titanik; aday gösterildiği 14 kategorinin 11’inde ödül almayı başarmıştı.

Bollywood’da görmeye alışkın olduğumuz ani ve kalabalık dans sahneleriyle özdeşleşen müzikal filmler, Aşıklar Şehri sayesinde yeniden can bulmuş oluyor.

Filmin Yönetmeni: Damien Chazelle

Damien Chazelle, film sektörüne hiç de yabancı olmayan isimlerden biri. Daha önce de bir Oscar adaylığı bulunan ancak ödülü Enigma’ya kaptıran Chazelle; Golden Globes’ta Aşıklar Şehri ile hem En İyi Yönetmen, hem de En İyi Senaryo ödülünü aldı.

Senaryosunu da yazdığı film için oyuncu bulmakta oldukça zorlandığını ifade eden Chazelle, daha önce görüştüğü aktörlerin müzikal film olmasından dolayı mesafeli durduğunu belirtiyor. Filmde rol alan oyuncuları doğru yönlendirebilmek için, eski Hollywood filmlerinden oluşan Cuma matineleri de düzenleyen yönetmen; emeğinin karşılığını hakkıyla alacak gibi gözükmekte.

Ryan Gosling’in bir caz piyanistini canlandırması nedeniyle piyano çalmayı öğrenmesi de, aktörülerin filme olan inancını gösteriyor.

Paylaş.

Yorum Yazın