Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Film Tavsiyesi: Mutlaka İzlemeniz Gereken 6 Animasyon Film

0

Animasyon filmler, genellikle çocuklara hitap eden hikayeleri konu alıyor. Ancak bazı filmler var ki; yetişkinlerin de izlemeden geçmemesi gerekli.
Son on yılda animasyon tekniklerinin gelişmesi ve maliyetlerin düşmesi ile, vizyona giren animasyon film sayısında büyük artış oldu. Çocuklara hitap ederken büyüklere de keyifli anlar yaşatan bu filmleri mutlaka izlemelisiniz.

Ters Yüz (Inside Out – 2015)

Ailesi ile birlikte San Francisco’ya taşınan Riley’i konu alan film; bizi hayatımıza yön veren duygularımızla yüz yüze getiriyor. Riley ve ebeveynlerinin yaşadıklarını animasyon karakterleri tarafından temsil edilen duygular ile izlediğimiz Oscar ödüllü Ters Yüz, her yaştan izleyiciye keyifli vakit sunuyor.

Yukarı Bak (Up – 2009)

Dünyanın en bilinen filmlerinden biri haline gelen Yukarı Bak, iki Oscar ödülü almış bir animasyon filmi. Huysuz bir ihtiyar olarak karşımıza çıkan Carl Fredricksen, hayatı boyunca bir macera yaşamak istemiştir. Evini uçurarak macerasına başlayacağı gün, genç bir erkek çocuk kapısını çalar ve istemsizce maceraya dahil olur.

Hayvanlar Şehri (Zootopia – 2016)

Geçtiğimiz yıl vizyona girmesine rağmen şimdiden en sevilen animasyon filmlerden biri haline gelen Zootopia, bu yıl Oscar ödüllerinde aday gösterildi. Zootopia, her cins ve türden hayvanın huzurla yaşadığı bir şehirdir. Şehre korku salan bazı olaylar yaşanır ve polis bir tavşan olan Judy, bu suçları çözmeye çalışır. Ancak bu macerada desteğe ihtiyacı vardır.

Kayıp Balık Nemo (Finding Nemo – 2003)

Oscar ile ödüllendirilen bir diğer animasyon film olan Kayıp Balık Nemo, animasyon filmlerin tırmanışının da önünü açtı. 2003 yapımı olmasına rağmen hala severek izlediğimiz film; bir resiften kaçırılarak Sidney’e götürülen oğlu Nemo’yu bulmak için büyük bir maceraya atılan Marlin’in hikayesini anlatıyor.

Oyuncak Hikayesi 1-2-3 (Toy Story – 1995)

Çocukluğumuzun en eğlenceli dakikalarını yaşatan Oyuncak Hikayesi, ikinci ve üçüncü filmleri ile de büyük başarı yakaladı. Woody ve Buzz Lightyear’ın maceralarını alan seri, Tom Hanks ve Tim Allen gibi başarılı oyuncuları buluşturuyor.

Vol-i (Wall-E – 2008)

Oscar ödüllü animasyon Vol-i, uzak gelecekte geçen bir macera filmi. İnsanların dünyayı terketmesiyle birlikte temizlik işlemi için çalıştırılan Vol-i isimli bir robot, zamanla bir kişilik geliştirmiştir. Meraklı ama yalnız robot Vol-i, kazara bir uzay aracı ile yola çıkar ve uzayda macera başlar.

Paylaş.

Yorum Yazın