Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

GARDROBUNUZDA BULUNMASI GEREKEN 5 KIYAFET

0

tavsiyemelekleri-melistezcan

 

Meleklerimizden opera sanatçısı, tüketici hakları savunucusu Melis Tezcan sizin için gardrobunuzda bulunması gereken 5 kıyafet #tavsiye’sinde bulunuyor;

 

SİYAH PANTOLON

Siyah pantolon ilk sırada gelir her dolapta. Çünkü kurtarıcıdır. Üzerine hemen hemen her renk uyar. Tek altta, değişik üst veya değişik aksesuarlarla pek çok takım yaratılabilir. Kilolu veya zayif her kadının tercihidir. Değişik kumaşlardan olabilir ama mutlaka bir siyah pantolon vardır. Hele de koroda söylediğim için konserler için siyah bir pantolonum olmak zorunda.

 

SİYAH ELBİSE

Yine hemen hemen her kadının dolabında vardır. Ya uzun siyah ya kısa dar siyah ama bir tane vardır. Bir düğün dernek, davet, cenaze her tür önemli ortam için kurtarıcıdır. Asil gösterir, zayıf gösterir, çeşitli aksesuar ve ayakkabılarla çeşitli kullanımları olabilir. Yine konserler için bana lazım unsurlardan biri.

 

BEYAZ VEYA RENKLİ GÖMLEK

Beyaz gömlek de kurtarıcılardandır. Özellikle de iş görüşmesi gibi resmi durumlar için el altında olmalıdır. Koro için yine bana lazım bir eleman. İnci kolye ile asil, ağırbaşlı bir ifade yaratırken, modern kesimli metal bir kolye ile bambaşka bir havaya bürünebilirsiniz mesela. Renkli gömlek derken de örnekler vermek gerekirse: Mavi iş görüşmeleri için tercih edilebilir çünkü mavi güven verir. Kırmızıyı da severim zaten. Kendimden emin, enerjik ve mutlu kılar beni. Saten gömlek risklidir kusurları ortaya döker, olmayanı bile var gibi gösterir.

 

 

V YAKA VEYA KRUVAZE BLUZ

Hele de benim gibi yuvarlak yüzlü iseniz V yaka veya kruvaze önemlidir. Boynunuzu daha uzun gösterir ve yüzünüzün yuvarlaklığı tabak gibi ortaya dökülmez. Bisiklet yaka en sevmediğim şeydir. Kare yaka, kayık yaka, degaje yaka da diğer sevdiğim kesimlerdir. Boynunuz çok kısa değilse balıkçı yaka da gıdı kapatıcı olduğu için ve kırışık boynu gizlediği için özellikle daha ileriki yaşlarda tercih edilen bir kesimdir. Tabi menopozdan daralmazlarsa.

 

 

KOT PANTOLON

Kot pantolon sade, spor, şık, vs her tür kullanıma müsaittir. Üzerine beyaz tişörtle en sade sporluğu sağlarken, gömlekle, blazer ceketle vs gayet şık, resmi, klas bir görünüm de elde etmek mümkündür. Yaz kış giyilebilmesi 4 mevsim dolabımızda tutar onu. Tek sorun benim gibi baseni olup da beli ince olanların bel kısmı hep bol kalır ve daraltma gerektirir. Zayıf kadınlar bu giysinin kıymetini hiç bilmezler. Kot+beyaz bluz veya eşofman zayıfların lüksüdür aslında. Çünkü hele de obezseniz kot bulmanız zordur. Bulduğunuz giysiler anneanne modelleri veya çok pahalı markalardır. Hele de kot etek obez biri için hayaldir. Rejim öncesi sadece pilatesle 52’den 48 bedene düştüğümde kot etek bulup almıştım ve dünyalar benim olmuştu.

 

Meleklerimizden Melis Tezcan‘a bu güzel tavsiyeleri için teşekkür ediyoruz 🙂

 aracer

Paylaş.

Yorum Yazın