Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

GECE TELEFONLA UYUYANLARA 3 TAVSİYE!

0

gece-cep-telefonuyla-uyumak-tavsiye-melekleri

Bunu birçoğumuz yapıyoruz. Hatalı bir davranış olduğunu bile bile, her gece cep telefonumuzu yastığın altına ya da başımızın yanına yakın bir yere koyuyor ve uykuya dalıyoruz.

Yapılan araştırmalara göre cep telefonu kullanıcılarının %44’ü geceleri telefonlarıyla birlikte uyuyor. Gelen iş maillerini anında görmek, uykuya dalmadan önce biraz oyun oynamak ya da kendinizi güvende hissetmek isteğiniz sağlığınıza zarar veriyor olabilir.

Cep telefonlarının insan sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkiler henüz kesin olarak tanımlanmış olmasa da telefon ve tabletlerin küçük bir elektromanyetik alan yarattığını biliyoruz.

Yatağınızdan elektronik aletleri uzaklaştırmaya yardımcı olacak birkaç tavsiyemiz var!

1- Kitap okuyun!

yatakta-kitap-okumak

Cep telefonlarının henüz kullanılmadığı dönemlerde gece uyumadan önce kitap okuma alışkanlığı bir hayli yaygındı. Uyumakta zorlandığınızda eğlenceli bir kitap okumak zihninizdeki düşünceleri boşaltacak ve sizi elektronik aletlerin yarattığı stresten uzaklaştıracak.

2- Meditasyon yapın!

uyku-öncesi-meditasyon

Uyku meditasyonu yapmak vücudunuzun ihtiyacı olan düzene tekrar kavuşmasını sağlar. Meditasyon sırasında sakinleşen bedeniniz ve stresten arınan zihniniz gece salgılanan hormonlardan maksimum seviyede faydalanır. Böylece stres ve uykusuzluk kaynaklı hormonal dengesizliklerin önüne geçmiş olursunuz.

3- Çalar saat kullanmak!

çalar-saat-tavsiye-melekleri

Eski günlere dönüp çalar saat kullanmaya ne dersiniz? Dijital saatler ve radyolu alarmlar sabah uyanma problemine oldukça pratik ve eğlenceli çözümler sunuyor…

 

Paylaş.

Yorum Yazın