Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Gezi Tavsiyesi: Eskişehir’de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

0

Eskişehir, öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı ve gelişmişliği ile göz dolduran bir şehir. İki üniversiteye ev sahipliği yapan şehrin en büyük özelliklerinden biri, öğrencilere hitap eden ve oldukça uygun fiyatla yemek yenebilecek restoranlar.

Kültür ve sanat aktivitelerinin çokluğu ile de öne çıkan Eskişehir’de gezilecek bir çok yer var. Ancak kısa bir ziyaret için gidenlerin tüm şehri görmesi ne yazık ki mümkün değil. Bu nedenle, Eskişehir’e gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerleri sizin için derledik.

Odunpazarı

Kendine has mimarisi ve doğal yapısı ile Odunpazarı, Eskişehir’in en güzel yerlerinden bir tanesi. Şehrin aynı zamanda ilk yerleşim yeri de olan Odunpazarı’nda yeme-içme için pek çok opsiyon da bulunuyor.

Şelalepark

Odunpazarı’nda bulunan ve ismini ev sahipliği yaptığı yapay şelaleden alan Şelalepark; Eskişehir’de mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Parkın içerisinde bulunan restoranda kahvenizi yudumlayabilir ve huzur bulabilirsiniz.

Porsuk Çayı

Türkiye’nin en tanıdık görüntülerinden biri de Porsuk Çayı’dır. Şehrin içinden geçen çayda gondol keyfi yapabilirsiniz. Ya da çayın kenarında yer alan onlarca kafeden birinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Savoza Parkı (Bilim, Sanat ve Kültür Parkı)

2008’de hizmete giren park, çocuklu aileler için eğlenceli bir gün vaad ediyor. İçerisinde bulunan ve masallardan fırlamış hissi veren şatonun yanı sıra; göletin etrafında turlayan buharlı tren ve oyun alanları ile de şehrin en güzel alanlarından biri.

Eskişehirde Ne Yenir?

Eskişehir, yemek opsiyonlarının da oldukça bol olduğu şehirlerden biri. Her yerde bulabildiğiniz zincir restoranlar dışında, mutlaka denemeniz gereken lezzetler de var.

Eskişehir’e gittiğinizde onlarca farklı çiğ börekçi farkedeceksiniz. Her ne kadar lezzetler birbirine yakın olsa da, şehrin en gözde adresinin Papağan Çiğ Börek Salonu olduğunu belirtelim.

Daha klasik bir akşam yemeği için, öğrencilerin favori mekanlarından biri olan Passage’ı deneyebilirsiniz.

Eskişehir’in en bilinen lezzetlerinden bir tanesi de balaban kebabı. Yine şehir merkezinde pek çok restoranda bulabileceğiniz bu kebabı ise Abdüsselam Balaban Kebap’ta yemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Köfteseverler ise Köfteci Ali’yi mutlaka denemeli.

Paylaş.

Yorum Yazın