Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Gezi Tavsiyesi: İtalya’da Görülmesi Gereken Yerler

0

İtalya, Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biridir. Sıcak iklimi ile dikkat çeken İtalya’da gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Sıcakkanlı insanları, turistik mekanları ve eşsiz yemekleri ile klasik bir Akdeniz ülkesi olan İtalya, her sene milyonlarca turisti ağırlıyor. Bu yazımızda sizlere İtalya’da görebileceğiniz yerler hakkında bilgiler paylaşacağız. Bu mekanları seyahat programınıza ekleyerek İtalya gezinizi renklendirebilirsiniz.

1. Milano: Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olan Milan, mimari açıdan eşsiz bir kent. Birçok mimar ya da mimarlık öğrencisi, bu kentteki eşsiz mimari yapıyı gözlemlemek için buraya uğruyor. Tarihi binaları, eşsiz yemekleri ve caddeleri ile Milan en az iki gün ayrılması gereken bir yer. İtalya’da mutlaka gezmeniz gereken bir şehir. Milano’da birçok kafe ve bar bulunuyor. İsterseniz buraları gezebilir, İtalyan yemeklerinden ve içeceklerinden tadabilirsiniz. Mimari yapıları inceledikten sonra çoğunda olan özel turlara katılabilirsiniz. Binaların içinde özel turlar bulunuyor. Bu turlar sayesinde o yapılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

2. Sicilya: Akdeniz’in en büyük adası olan Sicilya, İtalya’da görülmesi gereken yerlerden biri. Sicilya’nın ünlü tatlısı canoliyi tadabilir, Carleone kasabısını görebilir ve sıcak iklimin tadını çıkarabilirsiniz. Sicilya’nın en önemli özelliği, yerel barlarında bulunan şaraplardır. Buradan mutlaka şaraplar tadın. Şarap ve peynir ikilisi ile Sicilya gezinizi renklendirebilirsiniz. Doğal güzellikleri ile de dikkat çeken bu güzel Akdeniz Adası, ünlü Godfather filminin sevenleri için de ideal. Carleone kasabasını gezerek bu adaya bir kez daha hayran kalabilirsiniz.

3. Pisa kulesi: İtalya’nın en çok ziyaretçi çeken turistik mekanlarından biri olan Pisa Kulesi 56 metre yüksekliğe sahip. Her turistin mutlaka yanında fotoğraf çektirdiği Pisa Kulesini ziyaret ederek İtalya gezinizi renklendirebilirsiniz. Tam 294 basamakla çıkılan kule, 1173 yılında yapılmış. Pisa Kulesi’nin yanında fotoğraf çektirmeyenler İtalya’ya gitmiş sayılmıyor diye güzel bir söylenti bile var. Pisa Kulesi, İtalya’nın ünlü Mucizeler Meydan’ında yer alıyor.

Paylaş.

Yorum Yazın