Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Gezi Tavsiyesi: Kışın Görülmesi Gereken Şehirler

0

Türkiye, doğal güzellikleri ve uçsuz bucaksız sahilleri ile bir tatil cenneti. Yurtiçinde ve dışında “yaz tatili için ideal” algısına sahip olan ülkemiz, kış aylarında da muhteşem tatil olanakları sunuyor.

Kış aylarında görülmesi gereken pek çok şehrimiz ve bölgemiz var. Özellikle kış sporlarından hoşlanmayanlar için pek çok farklı opsiyon da sunan Türkiye’de, karla kaplandığında bile muhteşem doğa manzaraları görmek mümkün.

Kapadokya

Türkiye’nin değeri bilinmeyen yerlerinden biridir Kapadokya. Doğal şekillenmiş kayaları ve insanlık tarihindeki önemi ile yurtdışında çok bilinen bu bölge, yurtiçi turistlerde gereken ilgiyi görmüyor.

Milattan önce 6.yüzyılda Persler tarafından işgal edilen ve bugünkü ismini alan bölgede, yer altına inşa edilmiş devasa şehirler ve yaşam alanları bulunmaktadır. Bu yerleşim alanları, bilim adamlarını dahi şaşırtacak şekilde dizayn edilmiştir ve şehirde yaşayan insanların tüm ihtiyaçlarını kolayca karşılayacak özelliklerle donatılmıştır.

Kaya otellerde konaklama imkanı da bulunan Kapadokya’da yapılacak pek çok aktivite var. Balon ile bir tura katılabilir ya da Ürgüp, Göreme gibi çevre bölgeleri ziyaret edebilirsiniz.

Ayder Yaylası – Rize

Türkiye’nin en muhteşem doğal güzelliklerinden biri olan Ayder Yaylası, Rize ilinde bulunmaktadır. Pek çok otel opsiyonu da bulunan Ayder bölgesinde, yaylaya çıkmak için oteller tarafından araç tahsis edilebilmekte.

Tertemiz havası ve yemyeşil doğası ile korunmayı en çok hakeden yerlerden biri olan Ayder, kışın kayak meraklılarına da ev sahipliği yapmakta. Yurtdışından gelen pek çok sporcu, bölgede yeteneklerini sergiliyor.

Zigana Bölgesi – Gümüşhane

Karadeniz’i Orta Anadolu’ya bağlayan en önemli geçitlerden biri olan Zigana Geçidi’ne de ev sahipliği yapan bölge, tam bir doğa cenneti. Karadeniz’in yoğun ormanları ile yerleşimin az olduğu Harşit Vadisi’ni birleştiren bu bölge, yılın ortalama beş ayını karla kaplı şekilde geçiriyor.

Paylaş.

Yorum Yazın