Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Göz Altı Morlukları İçin Tavsiyeler

0

göz-altı-morlukları-için-tavsiyeler

Sabah yataktan çok mutlu bir şekilde uyanıyoruz, keyfimiz yerinde. Ancak bu mutluluğumuz pek uzun ömürlü olmuyor. Ne zaman ki yüzümüzü yıkamak için lavaboya gidiyoruz, işte o anda tüm büyü bozuluyor.

Yorgunluk, stres ya da kalıtım… Nedeni ne olursa olsun göz altı morlukları da kadınlar arasında oldukça yaygın görülen bir şikayet. Sosyal medyada şu sıralar çok popüler olan kırmızı ruj uygulamasına pek güvenmesek de, kozmetik ürünlerini kullanarak morlukların görünümünü azaltabiliyoruz.

Gece yatmadan önce ve sabah kalkınca uygulanan kremler ise olmazsa olmazımız haline geldi. Peki başka ne yapabiliriz?

Siz Tavsiye Melekleri için göz altı morluklarının görünümünü azaltan 2 doğal kür keşfettik keşfettik…

Salatalık Kürü: Yarım salatalığı kabuklarıyla beraber rendeleyin. Bunu yaparken rendenin küçük delikli tarafını kullanın, böylece uygulama daha kolay olacaktır. Yuvarlak makyaj kabuklarını yarım daire şeklinde kesin ve salatalık rendesine bulayıp buz dolabında bekletin. Salatalıklı soğuk kompresi göz altlarınıza uygulayıp 10 dakika bekletin. Dilerseniz salatalık rendesinin içerisine 2 damla zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Patates Kürü: Yarım patatesi bir kaseye rendeleyin. Kasenin içerisine biraz süt ve bir iki yaprak taze nane ekleyin. Yarım kesilmiş yuvarlak makyaj pamuklarını bu karışımın içine katın ve 10 dakika bekletip göz altlarınıza uygulayın. 

 

 

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın