Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Göz Rengine Göre Makyaj Tavsiyeleri

0

Makyaj, yüzünüzde dilediğiniz bölgeleri ön plana çıkartırken hoşlanmadığınız özelliklerinizi gizler. Birçok kadın, günlük makyajlarında rutin ürünler ve yöntemler kullanmaktadır. Ancak göz renginize göre doğru makyaj yapmak, hem gözlerinize dikkat çeker hem de renk uyumu yaratır.

Yeşil Göz Rengi İçin Makyaj Tavsiyeleri

Yeşil gözler doğal olarak parlarlar ve dikkati gözlere çekmek için fazla bir işlem yapmak gerekmez. Hafif parlaklık içeren bronz tonlarını ve kahverengileri rahatça kullanabilirsiniz. İlginin tamamen gözlerinizde olmasını istiyorsanız, yumuşak mor tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Pembe ve mor tonları, göz renginizle kontrast oluşturarak dikkati gözlere çeker. Ancak gün içerisinde fazla renkli bir görünümden kaçınmak isterseniz, bu tonları yalnızca alt göz kapağınızda kullanabilirsiniz. Koyu ve kalın eyeliner kullanımından sakınmak ve siyah yerine gri ürünler kullanmak da makyajınızı daha güzel gösterir.

Mavi Göz Rengi İçin Makyaj Önerileri

Soğuk bir renk olan mavi ile en iyi kontrast yaratan tonlar sıcak renklerdir. Kahvenin her tonu ve altın tonları, en sık bulundurmanız gereken ürünler. Ten renginizi de göz önüne alarak, koyu ve metalik renk kullanımından kaçınmalısınız.

Açık ten renklerinde, mavi göz çevresine uygulanan siyah eyeliner oldukça fazla durmaktadır. Bu nedenle kullanacağınız rengi kahverengi ya da bronz tonlarında seçebilirsiniz. Mavi göz rengi için en doğru tercih, doğal tonlardır.

Kahverengi Göz Rengi İçin Makyaj Önerileri

Kahverengi göz rengi, makyaj açısından en kolay renktir. Kahverengi gözlü iseniz, dilediğiniz tüm renkleri kolayca kullanabilirsiniz. Özellikle gece makyajınızda bronz ya da somon tonlarını kullanarak daha çekici gözlere sahip olabilirsiniz.

Farınızı iyice yayarak göz kemeriniz üzerine hafifçe uygulayacağınız siyah tonları, hem bakışlarınıza derinlik katar hem de daha büyük göz algısı yaratır.

Ela Göz Rengi İçin Makyaj Önerileri

Ela gözlülerin makyajda kaçınmaları gereken en önemli trend, dumanlı göz makyajıdır. Fazla koyu renkler, gözünüzün içindeki doğal yeşil ve altın renklerini kapatır.

Açık pembeler ve metalik renkler, ela gözlüler için doğru tercihlerdir. Göz kemeriniz üzerine hafif kahve tonları uygulayabilir, renkleri birbirleri ile kullanabilirsiniz. Bakır tonları ile de dikkati gözlerinize çekebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın