Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Gripten 1 Günde Kurtaran Tavsiyeler!

0

grip önleme tavsiyesi

Gribin ilk belirtileri kendini göstermeye başladığında yorganın altına girip ateşinizin çıkmaması için dua etmek pek başarılı bir tedavi yöntemi sayılmaz. Bu şekilde gribin sizi ele geçirmesini sağlar ve kendinizi neredeyse iki hafta yatağa bağlarsınız.

“Ben iki hafta hasta yatarsam çocukların karnını kim doyuracak?” “Ütüleri kim yapacak?” “İşe kim gidecek?” gibi sorular aklınızı kurcalıyor ve hemen grip mikrobunu vücudunuzdan uzaklaştırmak istiyorsanız, sizin için derlediğimiz son derece etkili bu tavsiyelere mutlaka göz atın!

Sabah 7.00 – Sabah yataktan hapşırarak ve ağrılar içerisinde kalkıyorsanız yapacağınız ilk iş sıcak bir duş almak olmalı. Sıcaklık ve buhar sinüslerinizi rahatlatır ve daha iyi nefes alırsınız.

Sabah 8.00 – 2 çay kaşığı dut pekmezi yiyin. Dut pekmezi anti virüs özelliğiyle mikroplara savaş açarken bağışıklık sisteminizi de güçlendirecek. Rahatsızlığınızın ağırlığına göre gün içerisinde 3 defa 2 çay kaşığı dut pekmezi tüketebilirsiniz.

Sabah 9.00 – Kahvaltıda simit- peynir yerine mutlaka protein ağırlıklı bir şeyler tercih edin. Güzel bir peynirli yumurta ve limonlu çay çok iyi gelir.

Öğlen 14.00 – Hastalıkla mücadele ederken su içmenin ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Su şişenizi sık sık doldurun. Ateşiniz çıktıkça vücudunuzda buharlaşan su miktarı artar ve bitkin düşersiniz. Bu durumu önlemek için bol bol su için.

Öğlen 15.00 – Yataktan kalkıp kısa bir yürüyüş yapmaya ne dersiniz? Oturduğunuz sokakta yapacağınız 20 dakikalık kısa bir tur bile enerjinizi toplamaya ve hastalık belirtilerine iyi gelebilir.

Akşam üstü 17.00 – Burnunuzu ve boğazınızı temizlemeyi ihmal etmeyin. Özellikle de akşam uyumadan önce burnunuzu temizlediğiniz zaman çok daha rahat nefes alıp vereceksiniz. 

 

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın