Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Güzellik Tavsiyesi: Kış Aylarına En Çok Yakışan Ruj Renkleri

0

Ruj, tüm kadınlar favori makyaj malzemesi. Makyaj yapmaktan hoşlanmayan kadınların bile en az iki farklı renkte ruju bulunduğunu göz önüne aldığınızda hadisenin boyutlarını anlayabilirsiniz.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte, diğer tüm güzellik trendlerinde de olduğu gibi rujlar da değişime uğradı.Yazın cıvıl cıvıl renklerini kullanan turuncular, pembeler ve nar çiçeği tonları yerlerini; kışın karanlık havasını yansıtan renklere bıraktılar. 2016-2017 kış sezonunda en moda olan renkler ise doğal tonlar. Peki bu doğal tonlar neler? İşte tavsiyelerimiz;

Nude Renkler

Nude renkler, cilt tonuna yakın ve yokmuş gibi gözüken renklerdir. Ancak bu sezon moda olan ruj renklerinde nude tonlarının kahverengi ile harmanlandığı renkleri görüyoruz. Pembeye çalan nudeları yaz aylarında bolca görmüştük, gidişata bakılırsa nude rujlar bir süre daha hayatımızda olmaya devam edecek.

Koyu Renkler

Kış aylarının en sevdiğimiz yanlarından biri, koyu renkleri rahatça kullanabilmemiz. Rujlar için de durum farklı değil; yaz aylarında çok görmediğimiz koyu kırmızı ve bordolar geri döndü.

Koyu renkli rujlar denildiğinde ilk akla gelen renk bordo. Ancak son dönemde moda olan renklerden biri de siyah. Metalik ve mat formda bulabileceğiniz siyah rujları mutlaka denemelisiniz.

Kan Kırmızı

Asla modası geçmeyecek ruj renklerinden biri olan kırmızının, belki de en sevilen tonu olan kan kırmızı da bu sene moda olan bir diğer ruj rengi.

Modayla ilgilenen her kadının sahip olduğu kırmızı ruju metalik veya mat, likit ve stick formlarında kolayca bulabilirsiniz.

Mor Tonları

Bordo ve kırmızının seviyesine asla erişemeyecek olsa da, mor tonları; kış aylarında sevilerek kullanılan başka bir ruj rengi. Açık ve lilaya çalan renkler yerine, bordoya çalan koyu morları tercih ederek siz de bu trendi yakalayabilirsiniz.

Kahverengi Tonları

Kahverengi, pek çok insanın şüpheyle yaklaştığı ve kendine yakıştıramadığı renklerden biri. Ancak cilt tonunuza uygun olan tonu bulduğunuzda kahve tonlarındaki rujlar hayat kurtarıcı olabiliyor.

Fazla iddialı gözükmek istemediğiniz ancak yine de güncel ve bakımlı bir izlenim uyandırmak istediğiniz günlerde güvenle kullanabildiğiniz kahve tonlarını henüz denemediyseniz şiddetle tavsiye ediyoruz.

Paylaş.

Yorum Yazın