Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Hafta Sonu Kaçamağı İçin 5 Yer Tavsiyesi

0

İşler hiçbir zaman bitmez. Ancak hayat da sizi beklemez. Boş anınız olduğunda hemen atlayıp gidebileceğiniz birkaç yer olması lazım sizi stresten ve iş güçten uzaklaştıracak. Böylece hayattan aldığınız zevk de artacak ve yaptığınız işlerden daha da çok verim alacaksınız. Kendinize zaman ayırın ve hafta sonlarınızı gezerek değerlendirmeye çalışın. İşte sizlere hafta sonu kaçıp keyifli vakit geçirebileceğiniz 5 farklı yer tavsiyesi:

Tirilye

Tirilye
Belki adını bile duymadınız ancak Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı olan Tirilye Marmara’ya da kıyısı olan şirin bir kasaba. Kasaba ahalisi de oldukça cana yakın. Dar sokaklarında dolaşarak eski Rum evlerinin görsel keyfini rahatça çıkarabilirsiniz. Burada tam anlamıyla bir tarih yatıyor.

asos

Assos
İnatla orijinaline sadık kalmaya çalışan Assos özellikle yaz aylarında tercih edilebilecek yerlerden. Masmavi denizi, yemyeşil doğası tam anlamıyla bir huzur yuvası. Adrenalin arayanlar için de farklı seçenekler sunulmuş durumda. İster macera arıyor olun ister huzur, hepsini Assos’ta bulabilirsiniz.

pamukkale

Pamukkale
Çoğu kişinin duyduğu ancak gitmeye bir türlü fırsat bulamadığı yerlerden birisidir belki de Pamukkale. Bir hafta sonu kaçamağı için de oldukça uygun yerlerden biri olarak listeye rahatlıkla ekleyebiliriz. Müzeleri, antik havuzu ve gezmeden kesinlikle dönmemeniz gereken travertenlerin görüntüsünü beyninize kazımak isteyeceksiniz.

dereköy

Gökçeada
Alın işte sürekli duyup gezmeye erildiğiniz bir yer daha. Bu hafta sonu bir plan yapmadıysanız Gökçeada’yı gezmeyi planınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Dereköy ve Zeytinliköy’ü ziyaret etmekte fayda var. Bolca eski evlerden oluşan bu köylerde yemek yemeyi de unutmayın.

igneadasi

İğneada
Son olarak yine bir adadan bahsedelim. Bu sefer Karadeniz tarafına uzanıyoruz. Neredeyse 33 kmlik bir sahili olan bu ada, balıkçı köyü olarak geçiyor. Ancak balık ekmek dışında sucuk ekmeklerinin de bir harika olduğunu eklemeden geçmemek gerek.

Kısa tatil planları için sizden de tavsiyeler bekliyoruz 🙂

Paylaş.

Yorum Yazın