Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Her Çifte Gereken İlişki Tavsiyeleri

0

ilişki

 

Her şey gümbür gümbür bir kalp çarpıntısıyla başlar. İlişkinin ilk günleri bulutların üzerinde yürürken ilerleyen zamanla beraber pembe bulutlar yerini üzerinde çıplak ayakla yürünen çivilere bırakır. En azından bazı günler 🙂

En çok duyduğumuz ilişki klişesi “Eskiden böyle değildi, çok değişti” sözü olabilir. Zaman elimizin altından hızla akıp giderken; biz de, sevgilimiz de ilişkimizde değişiyor ve aslına bakarsanız bu son derece doğal bir durum.

giphy

Uzmanlara göre, bizlerde yer edinen “ilk günkü gibi” olma çabası yerine her zaman aranızdaki sevgiyi, ilişki neşesini ve aşkı canlı tutmanın yolları aranmalı. Böylece zaman içerisinde ayakları yere sağlam basan ve aşk dolu bir ilişkiye sahip olabilir.

Bunun için size küçük tavsiyelerimiz var! İşte her çifte lazım ilişki tavsiyeleri…

1- Bazen yatağın ters tarafından uyanıp her şeye sinirlenirsiniz değil mi? Aynı durumu eşiniz de yaşıyor olabilir. İş yerindeki ya da arkadaş ortamındaki problemler bazen moralimizi bozar ve bizi daha aksi bir insana dönüştürür. Sadece kısa bir süre için aksi bir ihtiyar gibi davranırız.Böyle negatif günlerde sevgilinizin üzerine gitmek yerine sorunlarını kendi kendine çözmesi için ona zaman tanıyabilir ve mesafeli durabilirsiniz.

giphy (1)

2-İletişim sağlıklı ilişkilerin en büyük sırrı! Zihin okumak gibi bir özelliğimiz olmadığı için bence sevgilinize isteklerinizi veya duygularınızı açık bir şekilde belirtin.

giphy (3)

3- Nezaketi elden bırakmamakta fayda var. Bazen uzun soluklu ilişkilerde samimiyet düşüncesiyle yanlış davranışlarda bulunuyoruz. Bu kaba hareketler bir süre sonra ilişkimizde normal bir hal alıyor ve en sonunda da “Nerede o romantik günler?” sorusu ortaya çıkıyor. Romantizmi ve aşkın büyüsünü kaybetmemek için nezaketi elden bırakmayın.

giphy (6)

4- Bir ilişkide problem varsa bu problemi çözme sorumluluğu her iki tarafa da eşit dağılır. “Kabahatli olan o. ” gibi suçlayıcı bir tavır sergilemek, uzlaşmamak için sevgilinizle mücadeleye girmek ilişkinizi onarmaktan çok zarar verir. Bu türlü keskin davranışlar sergilemek yerine sakin kalmayı ve bazı hataları görmezden gelmeyi tercih edin.

giphy (4)

5- Ne kadar bencil olduğunuzu fark edin.  Siz maç izlemek istemediğiniz için eşiniz kanalı değiştiriyor, hafta sonu hiç istemediği halde saatlerce avm’lerde dolaşıyor ya da yalnızca siz sevdiğiniz için sürekli romantik komedi filmlerini izliyor. Bir kadını en çok mutlu eden şey istediğinin yapılmasıdır fakat eşinizin de hoşuna giden bir şeyler yapmaya hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bir sonraki sefer sinemaya gittiğinizde seçimi eşinize bırakabilir, onunla beraber maç izleyebilir ya da pazar sabahı bisiklete binebilirsiniz.

giphy (7)

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın