Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Her Makyaj Çantasında Olması Gereken 7 Ürün

0

Kadınlar için makyaj çok önemlidir. Her kadının tercih ettiği ürünler farklı olsa da, her makyaj çantasında olması gereken bazı ürünler vardır. Bu malzemeleri sizler için derledik.


1-Eyeliner: Kirpiklerin üzerine çekilen ve gözün etrafında çerçeve oluşturan Eyeliner, her makyaj çantasında yer almalıdır.Göz makyajında vazgeçilmez bir üründür.Göz şeklinize göre kalınlığına siz karar vererek satın almalısınız. Eyeliner kullanırken ellerinizin titrememesi çok önemlidir.

2-Kapatıcılar: Fondötenler, gözaltı kapatıcılar ve renkli nemlendiriciler bu kategoride yer alır. Cildimizdeki kusurları bu ürünler sayesinde kapatabiliriz. Makyaj çantanızda cildinizdeki kusurlara göre kapatıcılar bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

3-Göz Kalemi: Göz çevresini renklendiren göz kalemi, makyaj ürünleri arasında vazgeçilmez olan bir üründür. Göz kalemini mat ve parlak olarak seçebilirsiniz. Eyeliner kullanır gibi kullanırsanız çok farklı ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bazı kadınlar, mat ve parlak göz kalemini üst üste kullanarak farklı bir tarz yakalamaktadır.


4-Dudak Kalemleri:Dudak çevresini genişletmeye ve renklendirmeye yarayan dudak kalemleri de en gözde makyaj malzemelerinden biridir. Parlatıcı ve ruj ile uygulandığında en iyi sonuçlar alınmaktadır. Her kadının makyaj çantasında dudak kalemi bulunmalıdır.

5-Rimel:Kirpiklerin daha yoğun ve uzun görünmesini sağlayan bir üründür. Rimel sürerken yukarı doğru sürmelisiniz. Diplerden başlayarak uygularsanız daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Rimel seçiminde fırçasına ve kirpik tipine dikkat edilmelidir. Dolgun kirpikler ve uzun kirpikler gibi çeşitleri vardır.

6-Kaş Kalemi:Seyrek olan kaşlara uygulanan kaş kalemleri, kaşlara istenilen şekli vermeye yarar. Aynı zamanda kaşları daha kalın göstermek için de kullanılır. Makyaj yapmanız bittiği zaman gözlerinizin daha çarpıcı olması için kaş kalemi kullanabilirsiniz.


7-Allık:Teninize renk katmak için kullanabileceğiniz allıkları cilt tipinize göre seçmeye özen gösterin. Doğal görünüm isteyen kadınlar için mat renkler en iyi seçim olacaktır. Allık seçimi yaparken kullandığınız kapatıcıyı da düşünmelisiniz. Makyaj ürünlerinin birbirleri ile uyumu da makyajın etkisini artırmaktadır. Allık renk seçiminde pembe tonları her kadına yakışmaktadır. Bu sebeple en çok bu ton tercih edilmektedir.

Paylaş.

Yorum Yazın