Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Her Öğünde Kilo Verdiren Tavsiyeler!

0

her-ogunde-kilo-verdiren-tavsiyeler

Fazla kilolarla başımız dertte. Şimdiye kadar vücudumuzla barışmayı, yiyeceklere sevgi göndermeyi , pozitif düşünce gücünü ve çok daha ilginç yöntemleri deneyerek zayıflamaya çalıştık.

Sıra dışı diyet ve zayıflama yöntemleriyle bir süre için tartıdaki ibre alt basamakları göstermiş olsa da, doğru olmayan diyet uygulamaları verdiğimiz kiloları bizlere fazlasıyla iade etti. Peki şimdi ne yapacağız?

Zayıflamak isteyenler dikkat! Kolayca uygulayacağınız bu ufacık şeyler yemek yerken zayıflamanıza yardımcı olacak. Hem de her öğünde!

1- Her yemekten önce büyükçe bir bardak su içmeye çalışın. Bu şekilde daha az yemek yiyecek ve  daha çabuk doyduğunuzu göreceksiniz. 

2- Her öğünde (kahvaltıda bile) sebze tüketmeye özen gösterin. Sabah kendinize mantarlı omletle ziyafet çekebilir, smoothienizin içine brokoli ekleyebilirsiniz. “Ben sabah sabah bunlarla uğraşamam” diyorsanız domates ve salatalıkla yakınlaşmaya hazır olun.

3- Sabah kahvaltısında müsli, öğle yemeğinde makarna yediğinizde kendinizi halsiz hissetmeniz son derece normal. Protein ve lif içermeyen gıdalarla beslenip sağlıklı şeyler yediğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Her gün 25 gram lif, 50-100 gram arası protein tüketmelisiniz.

4- Kalori saymayı aklınızdan çıkarmasanız iyi olur! Her öğünü 300 ile 500 kalori arasında tutmaya çalışın. Günlük 1200 kalorinin altına düşmemeye çalışın aksi halde kilo vermeniz zorlaşır.

5- Bilinçli bir şekilde yemek yiyin! Telefonda konuşurken, tv izlerken ya da kitap okurken yediğiniz yemekten bir şey anlamazsınız. Beyninize doyduğunuzu anlaması için zaman tanıyın.

6- Sihirli sayı üç çeyrek! Zayıflamanın sırrı midenizin 4’te 3’ünü doldurmaktan geçiyor. Sofradan kalkarken  karnınızda biraz yer kalmasına dikkat edin. 

 

Paylaş.

Yorum Yazın