Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

İstanbul’da Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Kitap Kafeler

0

Kitap kafeler, ülkemizin bir çok şehrinde bulunan ve kütüphanesinden kitap ödünç alabileceğiniz, ya da kendi kitabınızla gidip rahatça okuyabileceğiniz kafelerdir. Kitap okumaktan zevk alan herkesin keyifli zaman geçirebileceği, aynı zamanda arkadaşlarınızla giderek rahatça vakit geçirebileceğiniz İstanbul’daki kitap kafelerden en güzellerini sizin için derledik.

Minoa Cafe & Bookstore – Akaretler, Beşiktaş

İstanbul’un en güzel bölgelerinden biri olan Akaretler’de bulunan Minoa; yalnızca bir kafe değil, aynı zamanda bir kitaplık. Her türden kitabı bulabileceğiniz kafe, çizgi roman severler için de ideal. Kitaplığında bulunan kitaplardan dilediğinizi seçip, güzel havalarda rahatça oturabileceğiniz bahçesinde limonatanızı yudumlayabilirsiniz. Minoa, şehir içerisinde adeta bir cennet.

Tasarım Bookshop & Kafe – Kadıköy

Kadıköy’ün göbeğinde bulunan ve Tasarım Yayın Grubu tarafından kurulan Tasarım Bookshop & Kafe; sessiz bir ortamda okuma yapmak isteyenlerin yanı sıra, çalışmak isteyen gruplar ve keyifli zaman geçirmek isteyenlere de iyi bir alternatif sunuyor. Oldukça güzel bir tasarımı olan mekan, sandığınızdan çok daha büyük. Bu nedenle dışarıdan yer yokmuş gibi gözükse de içeri girmenizi öneriyoruz.

Akademi 1971 Kitabevi Kafe – Kadıköy

Kadıköy’ün merkezinde olan Akademi 1971 Kitabevi Kafe, sessiz ve sakin bir ortam isteyenler için ideal tercih. Alt katında kütüphanesi de bulunan kafede, oldukça huzurlu bir ortam bulabilirsiniz. Bir defa gittiğinizde müdavimi olabileceğiniz Akademi 1971’in tatlılarını da mutlaka denemelisiniz.

MOC İstanbul – Nişantaşı, Şişli

Tam adı Ministry of Coffee (Kahve Bakanlığı) olan bu tasarım mekan, eşsiz kahveleri ile büyülüyor. Nişantaşı’nda yer alan kafenin üst katında bulunan kütüphanede de birçok türden kitap bulmak mümkün. Eğitim seçenekleri de sunan kafede kullanılan kavurma tekniği ise Avustralya usulü. Kahvelerin tadına bakmak ve kendiniz değerlendirmek için ziyaret edebilirsiniz.

FİL – Beyoğlu

Beyoğlu bölgesinde bolca yer alan tasarım mekanlardan biri olan FİL, sunduğu ortam ve kütüphanesiyle fark yaratıyor. Salıncaklarda oturarak kütüphaneden seçtiğiniz kitabı okuyabildiğiniz kafede birbirinden güzel kahveler de sunulmakta. Genellikle fotoğrafçılık, tarih ve edebiyat üzerine kitaplar bulabileceğiniz kafede, kendi kitabınızla da keyifli vakit geçirmeniz mümkün.

Paylaş.

Yorum Yazın