Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kaçırılmaması Gereken Çocuk Tiyatro Oyunları

0

Tiyatro, en sevilen sahne sanatlarının başında geliyor. Çocukların eğlenceli zaman geçirirken öğrenmesini de sağlayan birçok oyun sahnelenmekte.

Devlet ve özel tiyatrolar tarafından sahnelenen aşağıdaki oyunları incelemenizi öneriyoruz.

Çocuklar İçin Müzikli Masallar – İş Sanat

19 Şubat Pazar günü İş Kuleleri’nde bulunan İş Sanat’ta sahnelenecek oyun, minik izleyiciler için eşsiz bir masal yolculuğu vadediyor. Altan Erkekli’nin seslendireceği masallar, Andersen tarafından farklı ülke ve şehirlerden derlenen hikayeleri içeriyor. Sahneyi adeta bir masal diyarın çeviren oyunda müzik, dans ve sürprizler yer alıyor.

Lunapark Gezegeni – Zorlu PSM

Şehrin bütün çocuklarının Lunapark Gezegeni’ne girebilmek için sıraya girdiği bir sahne ile açılan oyun, hayallerinizden vazgeçmemenin önemine değiniyor. Çünkü çocukların içeri girebilmesi için hayallerini vermesi gerekiyor. Sançoz ise Lunapark Gezegeni’ne girebilmek için hayallerini vermeyi reddeder ve büyük bir maceraya atılır.

Oyun 18-19 Şubat tarihlerinde oynanacak ve ücretsiz olacak. Ancak biletlerin hızlı şekilde tükenmesi nedeniyle gitmeden önce telefonla bilgi almanızı öneririz.

Odada 4 Mevsim – Uniq Hall

Bir odaya dört mevsim sığdırabilmeyi başaran küçük bir çocuğun hikayesi bu. Vakit geçirmek için ne yapacağını bilmeden otururken yardımına koşan Bay Cızbız ile birlikte, Vivaldi’nin dünyaca ünlü bestesinden de yararlanarak bir odada dört mevsimi yaratmayı başarmasının öyküsü. Oyun, 19 Şubat tarihinde Uniq Hall’da sahnelecek.

Pollyanna – Şehir Tiyatroları

Annesinin vefatından sonra bir yardım derneğinin himayesinde hayatını sürdüren Pollyanna, babasının da ölüm haberini alır. Artık katı ve kuralcı teyzesi Polly ile yaşaması gerekecektir. Pollyanna’nın gelmesiyle birlikte Polly Teyze ve çevresindekiler hayatı da değişecektir. Yaşadığı her olayda iyilik görebilen ve bununla mutlu olan Pollyanna’nın öyküsü bu. Dünyaca ünlü oyun İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından sergileniyor. 19 ve 26 Şubat tarihlerinde Kağıthane Sadabat Sahnesi’nde sahnelenecek.

Palyaço Prens – Şehir Tiyatroları

Hayal dünyasını beslemek için hazırlanan bu oyun, Turgay Yıldız tarafından yazıldı. Bir masalı anlatan oyunda prensler ve prensesler aracılığı ile şefkat, acımasızlık, iyilik ve kötülük gibi kavramlara değinilmekte. Şehir Tiyatroları’nın Palyaço Prens isimli oyunu 19 ve 26 Şubat tarihlerinde Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde sahnelenecek.

Paylaş.

Yorum Yazın