Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kalıcı Zayıflık İçin 5 Tavsiye!

0

kalıcı-zayıflama-tavsiyeleri

İdeal kilomuza ulaşmak ve onu korumak için çok büyük çaba sarf ediyoruz. Sosyal aktivitelerimizden vazgeçiyor, arkadaşlarımızla daha seyrek görüşüyor, tüm düşüncelerimizi ve fiziksel aktivitelerimizi zayıflama amacımızın etrafında şekillendiriyoruz.

Büyük uğraşlarla aylarca diyet yaparak verdiğimiz 10 kilo 2 ay sonra bize katlanarak geri dönüyor. Diyet maceralarının en üzüntü veren noktası da bu! Çalış, uğraş kilo ver ve daha ince vücudunun keyfini çıkaramadan geri al…

Peki kalıcı olarak zayıflamak mümkün değil mi? Elbette bir defa kilo verdikten sonra onu korumanın, kalıcı bir şekilde kilo vermenin de bazı yolları var. Fazla kilolarladan kurtulup, onları sonsuza kadar kendinden uzak tutmak isteyenler için harika tavsiyelerimiz var!

Kilo Verince Her Şey Bitmiyor!

Kalıcı zayıflamanın en önemli şartı diyet yaparken uzak durduğunuz gıdaları diyet sürecinden sonra da kısıtlı bir şekilde tüketmektir. Diyetten sonra fast food ve tatlılara koşmayın, dikkatli beslenmeye devam edin. Sağlıklı beslenme geçici bir süreç değil hayat tarzınız olmalı.

Doğru Egzersiz Yöntemlerini Deneyin!

Kilo vermeye çalışırken spor yapmak şart. Koşu, yürüyüş , bisiklet gibi kardiyo egzersizleri zayıflamaya yardımcı olarak bilinse de ağırlık çalışmaları ve HIIT egzersizleri de kardiyo çalışmaları kadar etkili oluyor.

Aç Kalmaktan Korkmayın!

Açlık endişesi nedeniyle birçok kadın kilo verme konusunda büyük problem yaşıyor. Bu endişeyi yaşayan kişilere göre aç olmak son derece kötü bir durum. Acıkmanın son derece doğal bir durum olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Belli alışkanlıklar, can sıkıntısı ya da moral bozukluğu nedeniyle yeme dürtüsünün harekete geçmesi ile, midenizin guruldayarak açlık sinyali vermesi arasındaki farkı keşfedin.

Her Kalori Aynı Değil!

100 Kalorilik bir cips ile sebze salatasından aldığınız gıda değerleri aynı olmadığı için kaloriler de asla eşit olamaz. Doymuş yağlar, tuz ve şeker her zaman için uzak durmamız gereken gıdalar arasında yer alacak.

Sağlıklı Beslenme Üçgeni!

Protein, lifli sebzeler ve bitki özlü yağlar. İşte bu üçlü sağlıklı beslenme üçgenini oluşturuyor. Bitki özlü yağlarsa mısır özü yağı dahil değil! Zeytin yağı, avokado ve kuru yemişlerin içerdiği omega-3 zengini sağlıklı yağları kontrollü bir şekilde tüketebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın