Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

KALORİSİ DÜŞÜK 5 YİYECEK TAVSİYESİ

0

Belki de en çok kilo aldığımız mevsimlerden biridir kış. Soğuyan hava, açık havada spor yapmamıza engel olur, vücudumuz biraz daha hantallaşır, uyumaya ve hareketsizliğe daha meyilli hale geliriz…

Kışın metabolizmamıza getirdiği yavaşlığı üzerinizden atmaya ne dersiniz? İşte kışın formda kalmanıza yardımcı olacak ve sizi tok tutacak 5 yiyecek #tavsiye’si;

 

tavsiyemelekleri-tazedirekt

 

1.Protein

Sığır eti hindi gibi protein değeri yüksek etler sindirim sistemine yardımcı olan yiyeceklerdir. Araştırmalara göre yağsız protein tüketen insanlar iki kat daha fazla kalori yakmaktadır. Kış için sığır ve hindi eti ideal bir yiyecek olmaya aday. Hem tok tutuyor, hem de kalori yakmamıza yardımcı oluyor. Sizlere tazedirekt etlerini #tavsiye ediyoruz. Hem adı gibi taze hem de tamamen doğal.

 

 

dimes

 

2. C vitamini
Kışın çarşıda pazarda bol bol karşımıza çıkan portakal, greyfurt ve limonun yağ yakıcı özelliği olduğunu biliyor musunuz? Sindirime yardımcı olan bu meyveler, yağ yakmada iki kat daha etkilidir. Eğer meyvenin suyunu seviyorsanız evde portakal sıkmanıza gerek yok. Bizden size #tavsiye, Dimes Sıkma Portakal suyu ile de bu doğal tada kavuşabilirsiniz.

 

tavsiyemelekleri-balikyagi

 

3.Balık Yağı
Somon, uskumru, alabalık ve sardalye yağ yakma enzimlerini yükseltip yağ depolama enzim düzeyini düşürerek sağlıklı kilo kaybına yardımcı olur. Araştırmalara göre Omega 3 bakımından zengin olan somon, uskumru, sardalye gibi balıklar tok tutucu özelliğe sahip.

 

tavsiyemelekleri-acibiber

 

4.Acı Biber

Ülkemizde bolca bulacağımız acı biber zayıflamamıza yardımcı olan besinlerden biri. Acı bibere “yakıcı” özelliğini veren “capsaicin” içeren yiyecekler, metabolizmayı hızlandıran besinler arasında ilk sırada yer alıyor. Vücut acının etkisi ile vücut ısısı yükseliyor ve yükselen ısının düşürülmesi için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuluyor. Böylece yağ yakımının oranı yükseliyor. Kışın hem ısınıp acı biber sayesinde hem de yağlarımızı yakabiliyoruz.

 

tavsiyemelekleri-antepfistigi

5. Antep Fıstığı

Her zaman yanı başımızda bulunan atıştırmalıkları görmez gözümüz. Fındık, fıstık hep kilo aldırır gibi gelir. Ama araştırmalar bize öğretilenin tam aksini gösteriyor. Antep fıstığı yiyerek zayıflamak mümkün. Kaliforniya üniversitesinde yapılan araştırmada, yüksek besleyici değerlere sahip Antep fıstığının aynı zamanda kilo vermede olumlu etkisi olduğu ortaya kondu. Ara öğünlerde kolaylıkla tüketebileceğimiz Antep Fıstığı bu kış kurtarıcımız olacak.

Sevgili Melekler, yaza hazırlanmak için çok erken olsa da formumuzu korumamız için #tavsiye’lerimizi dikkate alın 🙂раскрутка сайта

Paylaş.

Yorum Yazın