Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Karlı Günler İçin Manikür Tavsiyeleri

0

Meleklerimiz, kış mevsimine özel nail art stillerini denemeye ne dersiniz? Kar tanesi motifleri, kardan adamlar , parıltılar ve daha birçok zarif detayı sizler için inceledik

Mevsimler değişirken kıyafetlerimizde, saç rengimize ve makyaj malzemelerimize kadar büyük bir değişim yaşıyoruz. Makyaj malzemelerini seçerken daha açık ten ürünlerine, koyu dudak ve göz makyajına yöneliyoruz. Bu durum tırnaklarımızda da değişmiyor ve yazdan kışa geçerken plajda bronz tende harika duran neon renkli ojelere elveda diyoruz.

Tabii ki her mevsimin kendine has güzellikleri var. Kışın karlı günlerinde kendimizi karlar kraliçesine dönüştürmek isteyebiliyoruz. İşte tam bu noktada sizlere ilham olabilmek için kış temalı manikür stillerini araştırdık. İşte karlı havalar için manikür tavsiyelerimiz…

1- İçinizde hiç büyümeyen bir çocuk varsa Disney figürlerini ojelerle tırnaklarınıza yansıtabilirsiniz. Bu örnekte Noel babanın sihirli ren geyiklerinden birini görüyoruz. Kışın karlı ve buzlu havasını yansıtmak için bebe mavisi üzerine beyaz detaylar yapılmış. Böylece insanda sanki kar yağıyormuş gibi bir izlenim oluşuyor.

2- Feminen ve zarif stilinizi manikür seçiminizde de yansıtmayı tercih ediyorsanız, ilk tercihiniz aksesuarlarda da oldukça sık kullanılan kar tanesi motifleri olmalı. Bu zarif motifi ince uçlu bir oje fırçasıyla kolayca uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken 2 oje rengi seçip çalışmaya başlamak. Daha pratik bir çözüm için kar tanesi motifli nail stickerları deneyebilirsiniz. 

3- Buz kristallerinin ışıltısını tırnaklarınıza taşımaya ne dersiniz? İşte bu görünüm karlı bir günde gerçek bir buz kraliçesi gibi hissetmenize yardımcı olabilir!  Metalik gri oje üzerine parlak yıldızları yerleştirin. İşte bu kadar!

4-  Kışın karlı günlerini manikür stilinize yansıtırken kullandığınız renklerin önemi büyük. Metalik ojeler, simler ve hatta taşlar motifleri bir adım ileri taşımanıza yardımcı olabilir. Renk seçenekleri arasında gri, beyaz, mavi tonları ve uçuk pembeler yer alıyor.

5- Karlı günler için en ideal manikür stillerinden biri de tabii ki kardan adam motifini ellerinize taşıyanlar! Birkaç farklı renkte ojeyi kullanarak kardan adam motifi yapmak sandığınızdan çok daha kolay. İnternetten küçük bir araştırma yaparak kolay teknikleri görebilirsiniz.

Meleklerimiz, oje seçimlerinde biz kadınlar son zamanlarda yeşil, mavi gibi eskiden sıra dışı olan renkleri bugün rahatça kullanıyor olsak da, aklımızın bir köşesinde “Beyaz ve bordo ojeden başka renkler güzel olmuyor” algısı yerleşmiş durumda. Bu kemikleşmiş algıyı kırmak ve daha eğlenceli güzellik seçimleri yapmak için farklı stiller denemekten korkmamanızı tavsiye ederiz. Diğer manikür yazılarımızı okumak, trendlerle tanışmak isterseniz BURAYA TIK!

Paylaş.

Yorum Yazın