Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kaş Bakım ve Uzatma Tavsiyeleri

0

Güzel görünen, sağlıklı ve hacimli kaşlara sahip olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Bu yazıda sizlere en pratik kaş bakım ve uzatma tavsiyelerini paylaşacağız.Kaşlarınızın hızlı uzamasını, bakımlı olmasını ve sağlıklı kalmasını istiyorsanız bu önerilerimizi uygulayabilirsiniz.İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz ve sağlıklı kaşlara sahip olmanızı sağlayacak tavsiyelerimiz;

1. Hintyağı kullanın: Sağlıklı kaşlara sahip olma konusunda hintyağı oldukça etkili. Hintyağı ve zeytinyağını karıştırıp kaşlarınıza yedirin. Kısa süre masaj yapın. Bu karışım için her iki yağdan da 1-2 damla yeterli olacaktır. Masaj yaptıktan sonra, karışımın kaşlarınızda en az beş dakika kalmasını sağlayın. Sonrasında durulayın. Aktarlardan bulabileceğiniz hintyağı sayesinde kaşlarını daha hızlı uzayacak. Hintyağı, içindeki mineraller ve doğal yapısı sayesinde kaşlarınıza bakım yapacaktır. Son dönemde oldukça popüler olan hintyağı ile kaşlarınızın daha hızlı uzadığını göreceksiniz. Güvendiğiniz aktarları tercih ederek en doğal hintyağını almaya çalışın.

kas-bakim-tavsiyesi-vaselina

2. Vazelinle bakım yapın: Vazelin, kaşlara bakım yaparken kullanabileceğini bir madde. Parmağınıza ya da temiz bir pamuk parçasına vazelin sürdükten sonra, kaşlarınıza yedirin. Bu işlemi, yatarken yaparsanız daha kolay olacaktır. Siz uyurken vazelin kaşlarınızı besleyecektir. Haftada en az iki gün yapılacak olan vazelin bakımı, kaşların sağlıklı kalmasını sağlıyor. Vazelin, yağlı yapısı ile deriyi besliyor. Kaşların altındaki deri beslendikçe hem kaşlar hızlı uzuyor hem de kaşların sağlıklı yapısı korunuyor. Kaş dökülmesi gibi sorunlar için herkes vazelini öneriyor.

3. Dengeli beslenin: Günümüzde çoğu kişi dengeli beslenmiyor. Özellikle protein konusunda eksik kalan bir diyet, kaşların da bakımsız kalmasına sebep oluyor. Protein vücut için çok önemlidir. Protein içeren besinler tüketerek kaşlarınızın sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Tavuk eti, yoğurt, süt, yumurta ve kırmızı et gibi proteinli besinler tercih edin. Proteinli besinler tüketmek, kaş sağlığı yanı sıra genel sağlığınıza da çok iyi gelecek. Her gün en az bir öğün de proteinli besinler tüketmeye gayret edin. Proteinli besinlere ek olarak, bol bol sebze tüketmeyi ve dengeli beslenmeyi unutmayın. Her türlü besini tüketerek dengeyi sağlayın.

Paylaş.

Yorum Yazın