Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

KAYAK TATİLİNİZDE YANINIZA ALMANIZ GEREKEN İLK 5 ŞEY

0

kistatili

Yazın sıcak deniz-kum-güneş tatilinin keyfi varsa, kış mevsiminin de kayak tatili keyfi var 🙂

Kayak ve snowboard tutkunlarının tüm sene beklediği sezon başlayınca valizde ve pistte yanınızda ‘mutlaka’ olması gerekenler için bir check-list hazırlamak gerek. Ayrıca bu sene ilk kez kayak tatiline gidecekler için de ön bilgi olur.

İlk kez gidecekler için:

* Kayak kıyafetlerini ve kayak takımlarını ister spor mağazalarından satın alabilir, isterseniz de gittiğiniz bölgede kiralayabilirsiniz. Bunlar zaten listenin ‘olmazsa olmazı’.

Kıyafet ve takımların yanı sıra yanınızda mutlaka bulunması gereken ilk 5 şey:

1. Kar botu – Kayak yapmanın yanı sıra karın tadını çıkarmak ya da akşam otelden ayrılıp çevreyi ve yakın mekanları keşfetmek isterseniz kar botu sizin can dostunuz olacak 🙂

2. Piste çıktığınızda küçük bir sırt çantanızın olması her zaman iyidir. İçine:

a. Dağın soğuk havasında çatlayan dudaklar için dudak nemlendiricisi, kar ve rüzgar yanığı olma riskine karşılık güneş            kremi,

b. Pistte kaybolma riskinize karşılık güvenlik amaçlı olarak mutlaka cep telefonunuz yanınızda olması gerek. Olur da kayak sırasında düşerseniz, kayak pantolonunuzun cebinde kırılma riski olan cep telefonlarınız için sırt çantasını öneririm. Ayrıca muhteşem dağ manzarasında doğaçlama fotoğraf çekmek için de : )

3. Kar maskesi – Tipi ve sert rüzgar için hazırlıklı olmakta fayda var.

4. Kayak gözlüğü – Yine, tipi ve sert rüzgar için hazırlıklı olmakta fayda var.

5. Her seyahat için tavsiyemiz seyahat ütüsü. Minik, valise sığan bir seyahat ütüsü ile otel odasında valizde kırışmış giysilerinizi ütüleyebilirsiniz.

Pistteki stilinizin yanı sıra kayak tatili stiliniz için Brand-Store.com editörlerinin önerilerini #tavsiye ediyoruz: )

 эффективная раскрутка сайта продвижение

Paylaş.

Yorum Yazın