Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

KEŞFEDİLMESİ GEREKEN 5 ROMANTİK ŞEHİR

0

Meleklerimizden Nil’in annesi, İngilizce öğretmeni ve öğretici bir anne olan Sevgili Yeşim sizlere Avrupa’nın keşfedilmesi gereken 5 romantik şehrini #tavsiye ediyor;

Avrupa’da romantik şehirler denilince herkesin aklına gelen yerler bellidir. Fakat ben biraz daha farklı rotalara dikkat çekmek ve bilinenin aksine romantik ama turlara pek de dahil olmayan beş farklı şehri yazmak istedim. Hazır vizeniz ya da yeşil pasaportunuz varsa sevgililer günü öncesi belki işinize yarayabilir. Yoksa da bu bilgiler sonrası için bir kenarda durabilir:)

1.Brugge / Belçika

tavsiye-melekleri-belcika

Belçika denilince akla ilk Brüksel gelse bile Brugge’ün azımsanmayacak bir güzelliği vardır ve masal kenti olarak bilinir. Kanalları, yemyeşil manzarası, Hansel ve Gretel masalından fırlamış hissi veren sevimli evleriyle Brugge size bambaşka bir tatil vaat eder.

2.Cesky Krumlov / Çek Cumhuriyeti

tavsiye-melekleri-cek-cumhuriyeti

Çoğu insan belki ismini bile duymamıştır ama benim gördüğüm ve bir daha mutlaka gitmek istediğim saklı cennetlerden biri Cesky Krumlov’dur. Çek Cumhuriyeti’nin turistik bir şehri olan Cesky Krumlov sakin hali ve muhteşem manzarasıyla romantik şehirlerden biridir.

3. Lugano / İsviçre

tavsiye-melekleri-isvicre

Bir şehir düşünün ki bir yanında masmavi bir göl, bir yanında yemyeşil bir koy ve insanların doldurduğu kalabalık bir meydan. İsviçre’nin İtalya’ya yakın olan ve İtalyanca konuşulan bölgesinde yer alan Lugano gidenlerin hiç pişman olmayacağı bir şehir. Gidip beğenmeyen duymadım

4.Hallstatt / Avusturya

tavsiye-melekleri-avusturya

Avrupa’nın en eski yerleşim birimi olarak kabul edilen ve UNESCO’nun korumasında olan Hallstatt muhteşem manzarası ile romantik şehir denilince atlanmaması gerek yerlerden biridir. Göl kıyısındaki yerel restoranlardan birinde yemek yerken ördekleri de beslemeyi ihmal etmeyin.

5.Ljubljana /Slovenya
tavsiye-melekleri-slovenya

Aynı zamanda Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana diğer Avrupa başkentleri kadar ilgi görmese de içinden geçen nehri, en yüksek tepesinde bulunan kalesi, yemyeşil doğası ve canlı şehir hayatıyla mutlaka gidilesi yerlerden biridir. ‘Lyubliana’ şeklinde okunan Ljubljana aynı zamanda Slovence’de ‘sevilen’ anlamına gelir ki romantik şehirler arasında yer vermemek imkansız olur.

 

Meleklerimizden Sevgili NilsMum Yeşim‘e güzel tavsiyeleri için teşekkür ediyoruz : )по трафику

Paylaş.

Yorum Yazın