Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kırmızı Ruj Severlere Tavsiyeler!

0

kırmızı-ruj

Evet makyaj yapmaya bayılıyoruz. Sabahın köründe de olsa makyaj yapmadan çıkmıyor, akşam da yüzümüzü güzelce temizlemeden uyumuyoruz. 🙂

Makyaj denilince aklımıza gelen ilk görüntülerden biri bir çift kırmızı dudak oluyor. Eskiden yalnızca özel gecelerde sürülen kırmızı ruj zamanla günlük makyajımızda da yer almaya başladı.

İddialı kadının simgesi haline gelen kırmızı ruj; Madonna, Marilyn Monroe, Taylor Swift gibi  ünlü isimler sayesinde bize ilham verdi.

Kırmızı ruju günün her anında sürmek isteyenler için süper pratik ve hayat kurtaran tavsiyelerimiz var!

1- Kırmızı ruj sürecekseniz mutlaka kullanacağınız ürünü ten renginize uygun bir şekilde belirlemelisiniz. Ten renginize uygun olmayan kırmızı ruj çeşitleri faciaya sebep olabilir.

2- Kırmızı ruj kullanımında yaşadığımız en büyük sorun rujun zamanla dudağımızdan silinmesi. Bunu önlemek için sık sık lavaboya giderek makyaj tazelemesi yapmanızı öneririz.

3- Eğer makyajınızı kontrol edecek ve düzeltecek imkanınız olmayacaksa makyaj yaparken uzun süre kalıcı ürünleri tercih edin. 12 saate yakın kalıcılık sağlayan rujları kolaylıkla bulabilirsiniz.

4- Kırmızı ruj uygulamadan önce dudağınıza rujunuzla aynı renk dudak kalemi uygulayın. Böylece kalem rujun daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

5- Günlük kullanım için yalnızca mat dudak kalemlerini tercih edebilirsiniz.

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın